برتر از دیگران بودن شرافت و بزرگ منشی نیست، بزرگ منشی راستین این است که از خود قبلی‌ات برتر باشی.
ضرب المثل هندی

در ذهن همۀ ما کارهایی هست که فکر می‌کنیم یک روزی باید انجامشان بدهیم. اما تا امروز موفق به انجام چه تعدادی از آن‌ها شده‌ایم؟ به نظر شما روزی می‌رسد که به همه افکار و هدف‌هایمان جامه عمل پوشانده باشیم؟

coching

خیلی از ما در موقعیت‌هایی هستیم که حس می‌کنیم در بیشترین حالت کارایی و راندمان نیستیم. باور داریم کارهای بیشتری از دستمان بر می‌آید و توانایی‌های بیشتری داریم. اما نمی‌دانیم برای استفاده از این توانایی‌ها باید از کجا شروع کنیم.
ممکن است ما از آن دسته افراد باشیم که از شغل فعلیمان ناراضی هستیم و دلمان می‌خواهد کارمان را توسعه دهیم. یا ممکن است کارمان را دوست داشته باشیم اما به دنبال پیشرفت در همان کار باشیم. چرا که توانایی خودمان را بالاتر می‌بینیم. یا نه؛ مشکلمان با کارمان نیست. می‌خواهیم از نظر فردی و در نوع نگاهمان به زندگی تغییر ایجاد کنیم.

برای همه این‌ها یک عنصر اساسی لازم است. خودشناسی. تنها با شناخت خود و کشف درونیاتمان هست که می‌توانیم بفهمیم به راستی از زندگی چه می‌خواهیم.

به همین دلیل ما می‌خواهیم شما را به یک سفر دعوت کنیم. سفری که اگر گام به گام تا پایانش پیش بروید در نهایت نه‌تنها حال و هوایتان عوض می‌شود. بلکه خودتان نیز تغییر خواهید کرد.
تنها به اندازه‌ی یک سفر بین خواسته‌هایتان و واقعی شدنشان فاصله است. پس با ما همراه شوید.

کوچینگ زندگی
کوچینگ چیست؟ احتمالا اولین سوالی که با دیدن عنوان این کتاب به ذهنتان رسید این باشد.
در یک تعریف کلی کوچینگ یعنی کمک به توانمندسازی انسان‌ها تا با طراحی چشم‌انداز بزرگ زندگی خود بتوانند اهداف مثبت خود را کشف و شناسایی کرده و سپس در جهت تحقق آن گام عملی بردارند. کوچینگ فرآیندی علمی است برای آزاد کردن توان و استعدادهای درونی افراد در جهت رشد در عملکردهای فردی و سازمانی‌شان.

علی صاحبی روانشناس بالینی و مترجم کتاب‌های معروفی در حوزه روانشناسی ازجمله تئوری انتخاب به همراه همکار خود امیر محمد پهلونژاد دو نویسنده‌ی این کتاب قصد دارند با استفاده از این فرآیند علمی، منسجم و بهم پیوسته و کاربردی این امکان را فراهم کنند تا مخاطبان در طی سفری که با این کتاب پیش می‌گیرند به موضوع توسعه شخصی به شکلی جدی ورود پیدا کنند و به آن غنای بیشتری بدهند.

آن‌ها سه گام اصلی برای تبدیل شدن به فردی که همیشه آرزویش را داشته‌ایم در نظر گرفته‌اند: «کشف خود»، «حرکت به جلو: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی»، «در حرکت ماندن به سمت موفقیت». و برای رسیدن به هرکدام از این‌ها ابزارها و تمرین هایی را در اختیار ما قرار داده‌اند. همچنین دو پیش آزمون‌ و دو پس آزمون در ابتدا و انتهای کتاب تهیه شده تا خود را قبل و بعد از شروع سفر بسنجیم.
این کتاب قدم به قدم شما را تا رسیدن به آنچه که می‌خواهید همراهی می‌کند و با جهت دهی صحیح به شما در حل مشکلات و دستیابی به آرزوهایتان کمک می‌کند.

 

در پایان باهم چرخی در تمرین‎های کتاب بزنیم:

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود