این رمانی‌ست چنان نفس‌گیر که در حین خواندنش بارها به ضریب هوشی خود شک می‌کنید.

کتاب Origin نوشته‌ی دن براون با عنوان «سرچشمه» توسط نشر نامک منتشر شده است. این کتاب با نام‌های «منشا» یا «خاستگاه» نیز در میان علاقمندان این کتاب مشهور است.

کتاب «سرچشمه» در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و در میان پرفروش‌های سال قرار گرفت. این کتاب مانند سایر آثار براون، داستانی مهیج و معمایی دارد. رابرت لنگدان، استاد نشانه‌شناسی و شخصیت اصلی و ثابت کتاب‌های دن براون، این‌بار در اسپانیا به ماجراجویی می‌پردازد. در این داستان، دانشمندی به نام ادموند کرش توانسته است هوش مصنوعی کم‌نظیری را توسعه بدهد. یافته‌های او می‌تواند باورهای آیینی مردمان را به زیر سوال ببرد. او قصد دارد طی مراسمی یافته‌های خود را به جهانیان اعلام کند اما همه‌ چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و رابرت لنگدان برای به سرانجام رساندن ماموریت ناتمام دوست و شاگرد قدیمی‌اش، کرش، وارد صحنه می‌شود.

این رمان در ادامه‌ی سری کتاب‌های رابرت لنگدان وارد بازار شده است. «فرشتگان و شیاطین» (۲۰۰۲)، «راز داوینچی» (۲۰۰۳)، «نماد گمشده» (۲۰۰۹) و «دوزخ» (۲۰۱۳) سری کتاب‌های این مجموعه هستند.

رابرت لنگدان نخستین بار در رمان «فرشتگان و شیاطین» در سال ۲۰۰۰ به مردم معرفی شد. او استاد رشته‌ی نمادشناسی در دانشگاه هاروارد است. جسد فیزیکدان برجسته‌ای با نشانی بر سینه‌اش پیدا می‌شود. لنگدان به خاطر تخصصی که در زمینه‌ی شناخت نمادها دارد به منظور کمک وارد صحنه می‌شود تا این جنایت را رمزگشایی کند. لنگدان در رمان «راز داوینچی» نیز وارد مهلکه‌ی مشابهی می‌شود. قتلی مرموز در یک موزه رخ می‌دهد، نمادها و نشانه‌های خاصی در صحنه‌ی قتل باقی مانده و جریانات مرموزی که در پی می‌آید، پرده از رازهایی مهیج و غافلگیر کننده برمی‌دارد. داستان «نماد گمشده» در واشنگتن اتفاق می‌افتد. لنگدان به قصد انجام یک سخنرانی به ساختمان کنگره می‌رود و در آنجا با دست بریده‌ای که به سمت مشخصی اشاره می‌کند، مواجه می‌شود. بر روی دست خالکوبی‌های خاصی وجود دارد. نویسنده قهرمان داستانش را در کتاب «دوزخ» این‌بار به فلورانس ایتالیا می‌فرستد. لنگدان تنها کسی است که می‌تواند دنیا را از یک تهدید بزرگ نجات دهد.

دن براون داستان‌هایش را حول موضوعاتی چون ایلومیناتی، واتیکان، فراماسونری و … روایت می‌کند.

خرید آنلاین

– فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود