کتاب پیشنهادی امروز ۳۰بوک، رو به تمام کسانی است که به هر دلیلی فکر می‌کنند به درد هیچ کاری نمی‎خورند و احساس سرخوردگی می‌کنند. افرادی که در برابر ناملایمتی‌ها و خشونت‌هایی که از آدم‌ها و جامعه اطرافشان به آن ها تحمیل شده سکوت کرده‌اند و سختی‌های زیادی را بخاطر این سکوت متحمل شده‌اند.
نکته جالب توجه این کتاب این است که نویسنده نه از بیرون، بلکه دقیقا از داخل گود با شما حرف می‌زند.
رکسانه گی نویسنده‌ی این کتاب، خودش نیز دقیقا با چنین مساله‌ای دست و پنجه نرم کرده است. او در این کتاب حقیقت وجود خود و زندگی‌اش را با صراحت تمام برای مخاطبانش به تصویر می‌کشد.

گرسنگی  سرنوشت بدن (من)

رُکسانه گی، زاده‌ی ۱۵ اکتبر ۱۹۷۴ در اوماهای نبراسکا، نویسنده، استاد دانشگاه، سردبیر، و منتقد ادبی‌ست. او با کتاب فمینیستِ بد به شهرت رسید و در رده‌‌ی نویسندگان پرفروش نیویورک‌ تایمز قرار گرفت.
گرسنگی سرگذشت‌‌نامه‌ایست راجع به بدنش. یک اعتراف! او در این کتاب مخاطبش را با تاریک‌ترین و عریان‌ترین بخش‌های زندگی‌اش مواجه می‌کند. آسیب روحی و جسمی که تجربه کرده را به خوبی بررسی می‌کند و به‌ دلیل قلم صریحش هیچ‌ چیزی را پنهان نمی‌کند. او در گرسنگی نگاهی منتقدانه و متفکرانه به کودکی، نوجوانی و دهه‌ی سوم زندگی‌اش دارد. همه‌چیز با عملی خشونت‌آمیز علیه او آغاز می‌شود که تغییرات سهمگینی را در بدن و زندگی‌اش در پی دارد و مخاطب را به واقعیات، رنج‌ها و لذت‌های زندگی امروزش می‌رساند. قدرت، لطافت و صراحت کلام گی او را به یکی از تحسین‌برانگیزترین نویسندگان نسل خود بدل کرده است. رکسانه گی حسی را که سنگین‌وزن بودن دارد آن‌هم در دوره‌ای که هرچه درشت‌تر باشی کمتر دیده می‌شوی، به شکلی عمیق و مؤثر، در کلام جاری می‌کند. او داستانی را روایت می‌کند که تا به حال گفته نشده ولی بیان آن ضروری است.

 رکسانه گی درباره کتاب گرسنگی می‌گوید:

نوشتن این کتاب سخت‌ترین کاریست که تا به حال انجام داده‌ام. اینکه خودم را در معرض آسیب‌پذیری قرار دهم کار آسانی نبود. مواجهه با خودم و اینکه زندگی در بدنم چگونه بوده کار آسانی نبود، ولی این کتاب را نوشتم چون احساس کردم لازم است. در نوشتن سرگذشت بدنم، در گفتن این حقایق راجع به بدنم، حقیقت خودم و فقط خودم را به اشتراک می‌گذارم. درک می‌کنم اگر آن حقیقت چیزی نباشد که دلتان بخواهد بشنوید. حقیقت من را هم ناراحت می‌کند. ولی همچنین می‌گویم، این کتاب قلب من است، چیزی که از قلبم باقی مانده. در این کتاب شدت گرسنگی‌ام را نشان‌تان می‌دهم، در این کتاب، سرانجام خودم را رها می‌کنم تا آسیب پذیر و انسان باشم، در این کتاب، در آن رهایی کیف می‌کنم. ببینید که تشنه چه چیزی هستم و حقیقتم به من امکان داد تا چه چیزی را خلق کنم.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود