سلام ۳۰بوکی‌های عزیز
حتما شما هم گاهی به یادداشت‌هایی برخورده‌اید که آغاز رمان‌های مشهور را نقل کرده‌اند. خواندن سط‌رهای اول هر کتاب معروفی خالی از لذت نیست. بالاخص که می‌دانیم چقدر برای نویسنده‌ها مهم است چگونه داستان خود را شروع کنند که خواننده را جذب کند. حالا ما قصد داریم  در این بخش جدید جملات آغازین چند رمان و زندگی‌نامه پرفروش ۳۰بوک را برای شما نقل کنیم.

جز از کل
جز از کل با یک خبر نه‌چندان خوب آغاز می‌شود:

هیچ وقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش. درس من؟ من آزادی‌ام را از دست دادم.

لینک خرید این کتاب

سووشون
رمان معروف و پرفروش مرحوم سیمین دانشور با خبر یک عروسی آغاز می‌شود:

آن روز، عقدکنان دختر حاکم بود. نانواها با هم شور کرده‌ بودند، و نان سنگکی پخته بودند که نظیرش را تا آن وقت هیچ‌کس ندیده بود.

لینک خرید این کتاب

شدن
زندگی‌نامه پرفروش میشل اوباما با روایت آرزوهای کودکی بانوی اول سابق کاخ سفید شروع می‌شود:

وقتی بچه بودم، آرزوهایم ساده بودند، دلم می‌خواست یک سگ داشته باشم. دلم می‌خواست خانه‌ای داشته باشم که داخلش پله باشد – دو طبقه برای یک خانواده. به دلیلی نامشخص دلم می‌خواست به جای یک اتومبیل بیوک دودر که باعث شادی و مباهات پدرم بود، یک استیشن واگن چهار در داشته باشم.

لینک خرید این کتاب

شب‌های روشن
راوی شب‌های روشن خیلی صمیمانه با مخاطب روبرو می‌شود و رمان اینگونه شروع می‌شود:

شب کم‌نظیری بود، خواننده‌ی عزیز! از آن شب‌ها که فقط در شور شباب ممکن است. آسمان به قدری پرستاره و روشن بود که وقتی به آن نگاه می‌کردی بی اختیار می‌پرسیدی آیا ممکن است چنین آسمانی این همه آدم‌های بدخلق و بوالهوس زیر چادر خود داشته باشد؟

لینک خرید این کتاب

مجوس
مجوس دیگر ترجمه پرفروش پیمان خاکسار مترجم جز از کل هم اینگونه آغاز می‌شود:

من متولد سال ۱۹۲۷ هستم، تنها فرزند والدینی از طبقه‌ی متوسط، هر دو انگلیسی، که آن‌ها هم در سایه‌ی مسخره و دراز ملکه ویکتوریای کوتوله ولی هیولاوش به دنیا آمده بودند، و آن قدر در تاریخ سر بلند نکرده بودند که بتوانند از این سایه خلاصی یابند. مرا فرستادند به مدرسه‌ی دولتی، دو سال وقتم را با خدمت سربازی تلف کردم، رفتم آکسفورد و آن جا کم‌کم متوجه شدم آن آدمی نیستم که دوست داشتم باشم.

لینک خرید این کتاب

مردی به نام اوه
در رمان پرفروش مردی به نام اوه همان اول قرار است با خود اوه آشنا شویم. عجب مردی هم هست. رمان اینگونه شروع می شود:

اوه پنجاه‌و‌نه سال دارد. اتومبیلش ساب است. با انگشت اشاره طوری به کسانی اشاره می‌کند که ازشان خوشش نمی‌آید که انگار آن‌ها دزد هستند و انگشت اشاره اوه چراغ قوه پلیس.

لینک خرید این کتاب

ناتور دشت
راوی رمان ناتور دشت همان اول به خواننده حالی می‌کند که چندان اعصاب ندارد. رمان اینگونه آغاز می‌شود:

اگه واقعا می‌خوای قضیه رو بشنوی. لابد اول چیزی که می‌خوای بدونی اینه که کجا دنیا اومده‌م و بچگی گندم چه‌جوری بوده و پدر مادرم قبل دنیا اومدنم چیکار می‌کرده‌ن و از این جور مزخرفات دیوید کاپرفیلیدی، ولی من اصلا حال و حوصله‌ی تعریف کردن این چیزا را ندارم.

لینک خرید این کتاب

هومن حمدان

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود