کارلوس روئیث ثافون؛ نویسنده‌ی اسپانیایی که با چهارگانه گورستان کتاب‌های فراموش شده و جلد یکمش رمان سایه‌ی باد، به شهرت جهانی دست یافته بود، بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. نویسنده اسپانیایی که اولین رمان خود را در سن ۳۰ سالگی منتشر کرد، به عنوان یکی از بهترین رمان‌نویسان عصر حاضر شناخته می‌شد.

رمان «سایه باد» که سال ۲۰۰۱ منتشر شد، شناخته‌شده‌ترین اثر وی و یکی از موفق‌ترین رمان‌های اسپانیایی در دهه‌های اخیر است. این رمان که ماجرای معماگونه آن به دنبال شعله‌ور شدن جنگ داخلی اسپانیا (۱۹۳۹-۱۹۳۶) در شهر بارسلون آغاز می‌شود، پس از آن که به بازار آمد با استقبال جهانی روبه‌رو شد تا جایی که تاکنون به ۵۰ زبان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه از آن فروش رفته است.
کتاب «سایه‌ی باد» با ترجمه‌ی علی صنعوی توسط نیماژ منتشر شده و با استقبال کتاب دوستان به چاپ‌های متعدد رسیده است و جلد دوم این چهارگانه با نام بازی فرشته تا چند روز آینده منتشر می‌شود.

مارکز، اکو و بورخس هر سه در یک رمان (معرفی کتاب سایه باد)

 

به نقل از گاردین، پدرو سانچس، نخست‌وزیر اسپانیا در حساب کاربری خود در توییتر درباره مرگ کارلوس روئیث تافون نوشت:

“ما یکی از پرخواننده‌ترین و تحسین‌شده‌ترین نویسندگان اسپانیایی جهان را از دست دادیم. او یکی از رمان‌نویسان کلیدی زمانه ما بود و نقشی اساسی در ادبیات امروز ایفا کرد.”

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود