سومین شماره کتابنامه هم چاپ شد. این شماره در بسته‌های خرید مشتریان ۳۰بوک به رایگان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید فایل pdf این شماره را هم مثل شماره‌های اول و دوم از لینکی که در پایان این یادداشت در انتظار شماست دانلود کنید.

این شمارۀ «کتابنامه» قرار است در اولین روزهای تابستان به دستتان برسد، فصل تعطیلی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها، فصل روزهای داغ و بلندی که جان می‌دهد برای کتاب خواندن و فیلم دیدن و موسیقی شنیدن.

بهتر دیدیم، در صفحه‌های این شماره، سهم و تنوع کتاب‌های مربوط به «ادبیات» و «هنر» بیشتر باشد:

دو مجموعه داستان جدید و جذاب (ایرانی و خارجی) برای تابستانتان در نظر گرفته‌ایم که هر دو هم، به‌سرعت، تجدیدچاپ شده‌اند، مثل زندگینامه‌های خواندنی فرهاد مهراد و احمد خیامی که در روزهای نمایشگاه منتشر شدند و همان روزها هم به چاپ دوم رسیدند. در صفحه‌های «سرگذشت‌نامه»، با هر دو کتاب آشنا می‌شوید. امیدواریم در شماره‌های آینده هم بتوانیم دربارهٔ زندگینامه‌‌ها و کتاب‌های خاطراتِ جذاب جدید یا قدیمی بنویسیم. به‌یادِ درگذشتگانِ اولین ماه تابستان، دربارهٔ ترجمه‌های کریم امامی از داستان‌های شرلوک هولمز نوشته‌ایم که بعد از سال‌ها تجدیدچاپ شده و‌ دورهٔ فارسیِ داستان‌های این کارآگاه محبوب را کامل کرده‌‌اند؛ در صفحهٔ شعر فارسی هم به کتاب‌هایی از محمد حقوقی پرداخته‌ایم. بد نیست بافرهنگ‌های کم‌شناخته‌تر هم آشنا بشویم‌؛ رمان‌های نوجوانان و بزرگسالان این شماره را از کارهای نویسندگان نروژی و سوئیسی انتخاب کرده‌ایم. پیوند هنر و ادبیات ــ‌تصویر و کلمه‌ــ در کتاب‌های کودکان هم که عجیب‌ نیست. غیر از موسیقی، از سینما و عکاسی هم غافل نبوده‌ایم، حتی سفرنامه‌هایی هم که به‌سراغشان رفته‌ایم در ردیف کتاب‌های هنری قرار می‌گیرند. تازه‌های ماه خرداد را در صفحۀ قبل و پرفروش‌های اردیبهشت را هم در صفحۀ مقابل می‌بینید.

به‌پیشنهاد برخی از مخاطبان، حروف «کتابنامه» را، نسبت‌به شمارهٔ قبلی، درشت‌تر کرده‌ایم. امیدواریم بپسندید. از تمام کسانی که «کتابنامه» را ورق می‌زنند، خواهش می‌کنیم ما را از انتقادها و پیشنهادهایشان بی‌نصیب نگذارند.

یک نظر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود