شازده کوچولو شخصیت محبوبی است که علی‌رغم گذر بیش از نیم قرن از خلقش ، همچنان در ذهن و قلب چندین نسل زنده مانده است. کتابی که می‌تواند تجویزی برای هر انسانی با هر ملیت و زبانی و در هر سن و سالی باشد تا روحش را به دست این پسرک کوچک بسپارد و با هر جمله از این کتاب به فکر فرو رود.
یکسری گمان می‌کنند این کتاب تنها برای گروه سنی کودکان نوشته شده و بهانه ای برای نخواندن این اثر جاودانه دارند!
نشر خوب برای این دسته از افراد یک خبر خوب دارد!

البته شما هم که این کتاب را خوانده‌اید با ما همراه باشید. چراکه این شازده کوچولو تفاوت‌هایی با شازده کوچولو قبل دارد!

94324

کتاب شازده کوچولو برای بزرگترها

«شازده‌کوچولو برای بزرگ‌ترها» نوشته‌ی «روبرتو لیما نتو» روایتی خیالی از داستان شازده‌کوچولوی «آنتوان سنت اگزوپری» است. در این ماجرا، شخصیت‌ها، از دل افسانه‌ها بیرون می‌آیند و نتیجه‌ی گفتگوها، رهنمودهایی می‌شود برای رشد و بالندگی شخصیتِ انسان در این جهان و یافتنِ معنا. شاهکاری بزرگ از ایده‌هایی که ممکن است خود نویسنده هم از آن بیخبر باشد. در این کتاب، نویسنده با استفاده از اساطیر و مفاهیم روانشناسی یونگی به برخی از این گنجینه‌های دفن‌شده می‌رسد و در حین این که خواننده را سرگرم می‌کند، مفاهیم عمیق «روانشناسی یونگ» را به او می‌آموزد

هواپیمای آنتوان دوسنت اگزوپری نویسنده‌ی معروف و خالق جاودانه‌ی کتاب شازده کوچولو در بیابان خراب شده و او را در بیابان گرفتار کرده است. سقوطی که خلبان را به زمین در صحرا می‌کشاند، به سرآغاز سفر خودشناسی تبدیل می‌شود. در این تنهایی او با شازده کوچولو آشنا می‌شود و دیدن این کودک رها و بی‌آلایش، حسرت روزهای کودکی را در او بیدار می‌کند؛ این ابتدای سفر خودشناسی است. اگزوپری خودش یا به عبارت بهتر آنتوان، شخصیت اصلی این سفر است و همراه او، شازده کوچولو؛ بعدتر پیرمرد خردمندی به آن‌ها ملحق می‌شود و داستان‌های زیادی از متون عرفانی، کتاب مقدس و اساطیر یونانی تعریف می‌کند که آنتوان و البته مخاطبان را به سمت لایه‌های عمیقی از خودشناسی و جهانشناسی سوق می‌دهد. آن‌ها در دل شب‌های تاریک بیابان، فقط افسانه نمی‌شنوند بلکه خودِ شخصیت‌های داستان‌ها مانند پرومته، ایکاروس، موسای پیامبر(ع)، پارسیفال و … را نیز در کنار خود می‌بینند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«آیا فکر می‌کنی دانه، جوجه عقاب، بچه‌ماهی و یک کودک خودشان می‌خواهند رشد کنند؟ پاسخ منفی است. اگر در حال سقوط به ورطه‌ای هستی، فرقی نمی‌کند که خودت را پرتاب کرده باشی یا پرتابت کرده باشند، نتیجه پایانی یکسان خواهد بود. تنها گزینه‌ای که داری آن است که پرواز را یاد بگیری. رشد کردن درد دارد. رشد نکردن نابود می‌کند.»

 

این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه می‌توانیم ارتباطمان با خویشتن را بهتر بکنیم و از الهام‌هایی که دریافت می‌کنیم نهایت بهره را ببریم. لیما نتو نویسنده‌ی این کتاب بینشی ممتاز دارد و به ما کمک می‌کند در هر شغلی که هستیم، راه گفت و گو با خودمان را از او به خوبی بیاموزیم

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

نظر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود