نه فقط برای حرفه‎‌ای‌های عرصه‌ بورس، و نه حتی برای تازه‌کاران این عرصه بلکه برای همه ما مطالعه چنین کتابی خالی از لطف نیست. چه کتابی؟

کتاب تازه منتشر شده‌ی انتشارات میلکان با نام «شهریار در وال استریت». کتاب جذابی که حاصل نگاه تیزبین و تلاش نویسنده‌ی آن سلمان امین است.احتمالا نام کتاب‌های دیگر این نویسنده را مثل هنر جنگ در بازار بورس و  بورس باز شنیده باشید یا آن‌ها را خوانده باشید. کتاب جدید او نیز کتابی‌ست با همین مضمون.کتابی که توضیح ۳۰ ایده‌ی کاربردی از کتاب «شهریار» ماکیاولی برای بازار‌های سرمایه است و سلمان امین آن را به گونه‌ای نوشته است که نه تنها همگان بتوانند آن را به راحتی بخوانند و درک کنند بلکه هرکسی بنا بر نیاز و موقعیت و ظرفیت‌اش بتواند از آن بهره‌مند شود.

ماکیاولی، نویسنده‌ی کتاب پرآوازه‌ی شهریار، احتمالا یکی از بدنام‌ترین، بحث‌برانگیزترین و البته پرآوازه‌ترین سیاستمداران تمام تاریخ است. شاید به‌جرأت بتوان گفت تابه‌حال درباره‌ی هیچ‌کس مانند او تا به این پایه سوتفاهم نشده و حرف‌وحدیث پیش نیامده است. در کتاب شهریار او نکات درخشان بسیاری درباره‌ی آداب لشکرآرایی، دفاع، هجوم، پرهیز از خطرهایی که پایه‌های امپراتوری‌های نوپا را می‌لرزاند، شیوه‌ی مدیریت خزانه و منابع مالی، اتکا به نیروهای خودی و پرهیز از اعتماد چشم‌وگوش‌بسته به دیگران وجود دارد که می‌توان آن‌ها را از ارتباط اولیه و تاریخی آن با امر سیاست و قدرت گسست و با نگاهی تازه به طراحی نگرشی تازه درکسب‌وکار از آن بهره‌برداری کرد.

و حالا شما می‎توانید با مطالعه این کتاب ۳۰ ایده‌ی مهم و کلیدی کتاب شهریار ماکیاولی برای تجارت در بازار سرمایه را در قالب یک کتاب ارزشمند و جالب دیگر مطالعه کنید و از نگاه هوشمندانه نویسنده لذت ببرید.

برشی از کتاب:

« “روز خوبم نبود”، “بدشانسی آوردم”،”امروز روز نحسی بود؛نباید معامله می کردم”،”ای بابا،کم مونده بود قیمت بپره بالا بتونم سود بگیرم” و عباراتی از این دست چیزهایی اند که حتی اگر درست باشند از ذات بازار بیرون نمی آیند.وقتی ارتباط تان با جهان واقعیت قطع شود،همیشه چنین گزاره هایی جای خود را باز می کنند؛می دانید چرا؟چون خرافات ذهن پریشان ما را نظم می دهند.برای باستانیان راحت تر بود علت رعد و برق را خشم خدایان بدانند تا این که با پژوهش های علمی از رابطه ی علت و معلولی آن سر در بیاورند.به همین شکل برای معامله گران راحت تر است که با فرافکنی از زیر بار مسئولیت های خود شانه خالی کنند و علل زیان ها را جایی به جز در درون خود جست و جو کنند.البته آن ها همیشه سودها را حاصل کف با کفایت خود می دانند

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود