ویروس کرونا باعث شد تا سال تحصیلی امسال به جای مدارس در خانه‌ها آغاز شود. در این بین کلاس اولی‌هایی هستند که برای رفتن به مدرسه و یادگیری خواندن و نوشتن اشتیاق فراوان داشتند اما سال اولی بسیار متفاوت از دیگر دانش‌آموزان را تجربه می‌کنند. درس خواندن در منزل برای این نوآموزان و نیز والدین‌شان چالش جدیدی است که نیاز به کمک و راهنمایی دارد.

و حالا خبر خوب اینکه انتشارات افق مجموعۀ منحصربه‌‌فردی دارد که در این شرایط می‌تواند بسیار کمک‌حال والدین و فرزندانشان باشد: مجموعۀ ۴۲جلدی خودم می‌‌خوانم به علاوه یک جلد جداگانه به نام دیکته‌ی شب.

اگر فرزند شما جزو آن دسته کودکان بازیگوشی است که حدس می‌‌زنید خواندن کتاب‌‌های درسی برایش کسالت‌‌بار است، این مجموعۀ جذاب با تلفیق تصاویر رنگارنگ و کلمه‌ها کار شما را راحت‌تر کرده است. بازی و سرگرمی در قالب قصه‌‌خوانی، جمله‌‌خوانی، رنگ‌‌خوانی، راهیابی، دیدن و گفتن، تشخیص اختلاف و  حتی آشپزی و … در این کتاب‌‌ها مشخصه‌‌ای است که کودک را تشویق به یادگیری می‌‌کند. همچنین متن‌‌هایی ساده در این کتاب‌‌ها در نظر گرفته شده است که کودک به تنهایی بتواند آن‌‌ها را بخواند و لذت کتابخوانی را بچشد.

بهترین و به‌‌نام‌‌ترین استادان آموزش ابتدایی گرد هم آمده‌‌اند تا این مجموعه به مؤثرترین شکل ممکن عرضه شود. بزرگانی مانند شکوه قاسم‌‌نیا (شاعر و نویسنده)، عبدالرّحمان صفّارپور (متخصص آموزش ابتدایی)، سحر حق‌‌گو (تصویرگر) و کیانوش غریب‌‌پور (طراح گرافیک و مدیر هنری).

تلاش این گروه بر این بوده است که کودک از روخوانی ساده فراتر برود و متن را درک کند و از آن لذت ببرد.

یکی دیگر از ویژگی‌‌های مثبت این کتاب‌‌ها این است که قدم به قدم در کنار دروس کتاب فارسی پیش می‌‌رود. هر جلد مربوط به یک حرف یا نشانه است که در متن‌‌های داخل کتاب با رنگ دیگری مشخص شده است تا در ذهن کودک ماندگار شود؛ و همچنین در هر جلد متناسب با افزایش مهارت کودک پیچیده‌‌تر و پیشرفته‌‌تر پیش می‌‌رود تا مسیر رشد کودک، پله پله طی شود.

برای این که دیکته برای دلبندتان کسالت‌بار نباشد چه می‌کنید؟ یک پیشنهاد عالی برای شما داریم؛ سراغ «نقاشی شب» انتهای هر دیکته بروید و خلاقیت کودکتان را به جریان بیندازید! موضوعی که برای نقاشی پیشنهاد شده متناسب با توانایی کودک است.

با هم تعدادی از تصاویر جذاب داخل کتاب‌ها را ببینیم:

مجلهٔ اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود