«فیلسوف و گرگ» کتابی عمیق و اصیل است.
آمازون

مارک رولندز نویسنده و فیلسوف ولزی، در دانشگاه میامی استاد فلسفه است و تا به حال کتاب‌های متعددی در زمینه‌ فلسفه‌ ذهن، جایگاه اخلاقی حیوانات، و نقد فرهنگی منتشر کرده است. از جمله «حقوق حیوانات» «ماهیت آگاهی» و «شهرت». اما کتابی که بیش از دیگر آثار او پرفروش شد و موجبات شهرت رولندز را فراهم آورد «فیلسوف و گرگ» است که بارها به چاپ رسیده و به یک کتاب پرفروش بین‌المللی تبدیل شده است.
این کتاب سومین عنوان از مجموعه «پیاده‌روی با فلسفه» نشر خزه است و به نوعی اتوبیوگرافی رولندز و توصیف یک ایده یا مجموعه‌ای از ایده‌های مرتبط درباره روابط بین حیوانات و انسان‌ها به حساب می‌آید.

و حالا ببینیم در این کتاب پرفروش و جذاب چه می‌گذرد:
این کتاب ماجرای مارک رولندز فیلسوف و گرگی به نام برنین است. داستان این‌ارتباط از این‌قرار است که پس از آن‌که مارک رولندز ، بچه‌گرگی خرید و به خانه برد، خیلی زود متوجه شد که نمی‌تواند گرگ را در خانه تنها بگذارد، چون دمار از روزگار وسایل خانه درمی‌آورد! در نتیجه، مارک و برنین همیشه با هم بودند، حتی وقتی مارک در کلاس‌های دانشگاه، فلسفه درس می‌داد! زندگی برنین با مارک رولندز و مرگ این گرگ، تأثیری عمیق بر شخصیت و تفکر فلسفی رولندز گذاشت و او را به ارزیابی مجدد نگرش‌اش نسبت به عشق، خوشبختی، طبیعت و مرگ سوق داد.

برشی از کتاب را باهم بخوانیم:
من برنین را وقتی شش هفته‌اش بود وارد خانه و دنیایم کردم. ظرف دو دقیقه پس از ورودش به خانه پرده‌های اتاق نشیمن را از جایشان کند و روی زمین کشید! بعد، وقتی داشتم سعی می‌کردم پرده‌ها را دوباره آویزان کنم، او راهش را به طرف باغچه و زیر خانه پیدا کرد. او دوست داشت ببیند آنجا چه خبر است. می‌خواست آنجا را بکاو‌د. در عرض یک ساعت مال من شد و برایم هزار دلار تمام شد. ۵۰۰دلار برای خریدن او و ۵۰۰ دلار هم برای تعمیر دستگاه تهویه‌ی مطبوعی که خراب کرده بود. خلاصه گرگ‌ها ارزان تمام نمی‌شوند. به همین دلیل، اگر فکر به دست آوردن گرگی به سرتان زد، اولین چیزی که به شما می‌گویم این است: این کار را نکنید! آن‌ها سگ نیستند. اما اگر احمقانه اصرار به این کار داشته باشید، آن وقت به شما خواهم گفت که زندگی‌تان برای همیشه دگرگون خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

یک نظر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود