اگر دلتان می‌خواهد کتابی درباره فلسفه‌ی غرب بخوانید اما حوصله قلنبه‌گویی و پیچیدگی متون فلسفی را ندارید ما یک پیشنهاد خوب برای مطالعه به شما داریم.

 

کتاب سه جلدی اما جمع و جور «فهم فلسفه»

این کتاب را یک خانم مدرس فلسفه نوشته است. در سه جلد تاریخ فلسفه را از دوران باستان تا قرن حاضر خیلی شیوا و روشن روایت کرده است.

یک ویژگی فوق العاده‌ی این نویسنده و بالطبع کتاب این است که خانم نویسنده با تبحری بی‌مانند لُب کلام هر فیلسوف را از دل متون اصلی بیرون کشیده است و طوری در متن قرار داده که هم با حرف حساب خود فیلسوف مستقیم مواجه می شویم و هم در دل متن کتاب تقدم و تاخر اندیشه‌ها را بهتر درک می‌کنیم. ناشر کتاب هم بسیار خوش سلیقه عمل کرده است و این گفته‌ها و نقل قول‌های جادویی را با فونت و رنگ مجزا صفحه‌آرایی کرده است.

می‌ماند صحبت از کم و کیف ترجمه‌‌ی کتاب. رضا علیزاده مترجم توانا و خوش سلیقه‌ای است و به گواه منابعی که در همین کتاب اشاره کرده برای ترجمه کتاب به آن‌ها رجوع کرده و نثر روان خود کتاب به خوبی از پس ترجمه این کتاب برآمده است.

قطع کتاب جیبی است و خواندن هر جلد آن شاید بیشتر از دو روز وقت نگیرد. این کتاب بهترین انتخاب برای خواندن و آموختن فلسفه است بدون ترس.

7-5-2

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود