در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ صنعت چاپ و نشر همیشه از انجیل به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ یاد می‌شود ولی حقیقت این است که این کتاب اصلاً در لیست پرفروش‌ترین کتابها قرار ندارد.

وقتی صحبت از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ صحبت می‌شود در خبرها و گزارش‌های مختلفی گفته شده پرفروش‌ترین کتاب انجیل بوده است ولی حقیقت اینجاست که انجیل هیچ وقت در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ جایی نداشته است چون اکثر کتاب‌های انجیلی که به دست پیروان دین حضرت مسیح می‌رسد به صورت رایگان یا هدیه است.

بر اساس گزارش سایت اینتونس (enotes.com) پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ادبیات جهان داستان دو شهر نوشته چارلز دیکنز است که از زمان انتشارش تا کنون ۲۰۰ میلیون نسخه فروخته است. در رتبه دوم کتاب ارباب حلقه‌ها نوشته جی.آر.آر. تالکین با ۱۵۰ میلیون نسخه و کتاب شازده کوچولو نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری با ۱۴۰ میلیون نسخه فروش قرار دارند.

کتاب هری پاتر و سنگ جادو نوشته جی.کی. رولینگ با ۱۲۰ میلیون نسخه در مقام چهارم این رده بندی قرار دارد و در مقام بعدی کتاب دیگر تالکین یعنی هابیت قرار دارد که از زمان انتشارش تا کنون ۱۰۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

در مقام‌های بعدی پرفروش‌ترین‌های تاریخ ادبیات جهان کتاب‌های زیر قرار دارند:

۶ – آلیس در سرزمین عجایب نوشته لوئیس کارول
۷ – رویای تالار سرخ نوشته کائو ژوکین
۸ – و سپس هیچ‌کدام باقی نماندند (ده بچه زنگی) نوشته آگاتا کریستی
۹ – شیر، کمد و جادوگر نوشته سی.اس لوئیس
۱۰ – او: تاریخ یک ماجراجویی نوشته اچ. رایدر هگرد
۱۱ – رمز داوینچی نوشته دن براون
۱۲- ماجراهای پینوکیو نوشته کارلو کلودی
۱۳ – ناطور دشت نوشته جی.دی. سالینجر
۱۴ – کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو
۱۵ – هری پاتر و یادگاران مرگ نوشته جی.کی. رولینگ

 

به نقل از ایبنا

– فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود