اگر احساس می‌کنید دچار روزمرگی شده‌اید و دلتان هوای یک اتفاق تازه را کرده است، ما برای شما یک پیشنهاد جذاب داریم!

دیوید لینچ شما را به یک ماهیگیری منحصر به فرد دعوت می‌کند!

ماهیگیری!

ماهیگیری یکی از آن کارهای آرامش بخش و جالب است که می‌توانیم هروقت از دغدغه‌های ذهنیمان خسته شدیم برویم سراغش و خودمان را به کمی آرامش دعوت کنیم. لذت ماهیگیری بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!
فکرش را بکن تورت را بیندازی در آب، انتظار انتظار انتظار و… یک صید بزرگ! صیدی که تلاش می‌کند فرار کند و تو دو دستی و با تمام قدرت نگهش می‌داری! این صید حاصل دسترنج و صبر خودت است.

sayde-mahi

جذاب است، مگرنه؟!
حالا چیزی که بیشتر جذابش می‌کند این است که آن ماهی‌ها ایده‌های ذهن خودمان باشند!


برای این ماهیگیری نیاز به یکسری ابزار داریم:

یک تور ماهیگیری (هشیاری)
طعمه (میل)
یک اقیانوس عمیق و پر از ماهی (درون خودمان)


خب! حالا می‌توانیم کارمان را شروع کنیم.

البته نه! هرکار تازه‌ای نیاز به آموزش دارد و ما برای اینکار شما را ارجاع می‌دهیم به یک کتاب جذاب!

صید ماهی بزرگ

کتابی که به شما یاد می‌دهد با کمک مراقبه، تور ماهیگیری‌تان (هشیاری) را بزرگ کنید تا بتوانید آن را در اعماق اقیانوس (درونتان) پهن کنید و ماهی‌های بزرگتری (ایده) را از اعماق آب صید کنید.

دیوید لینچ کارگردان بزرگ و مشهور سینما، در فصل‌های کوتاه در این کتاب برای ما از شکل‌گیری ایده‌هایش می‌گوید. از اینکه آن‌ها را از کجا و چگونه به‌دست می‌آورد و چگونه برترین‌شان را انتخاب می‌کند. او ما را تشویق می‌‌کند به درون خودمان شیرجه بزنیم و ماهی‌های بزرگ و ناب صید کنیم. و در این راه تجربیات خودش را در اختیار ما قرار می‌دهد.

قسمتی از متن کتاب

تمایل به یک ایده مثل طعمه ‌زدن به نوک قلاب ماهیگیری است. موقع ماهیگیری باید صبور باشی، به قلابت طعمه بزنی و صبر کنی. میل طعمه‌ای است که ماهی‌ها – ‌ایده‌ها – را به سمت خود می‌کشد.

راستی گمان نکنید چون نویسنده‌ی این کتاب یک کارگردان است، پس حتما این کتاب را تنها برای اهالی سینما و تئاتر نوشته است!
نه، اصلا! صید ماهی بزرگ برای همه کسانی که در کار و حرفه و یا حتی زندگیشان به خلق ایده‌های جدید نیاز دارند نوشته شده است.
این کتاب برای زمان‌هایی است که احساس می‌کنیم از روزمرگی حاکم بر زندگیمان خسته شده‌ایم و انرژیمان را از دست داده‌ایم. همچنین به خاطر فصل‌های کوتاهش به راحتی می‌توان آن را مطالعه کرد.

در انتها بیایید کمی دیوید لینچ را بهتر بشناسیم:

دیوید لینچ کارگردان، فیلمنامه‌نویس، آهنگساز، بازیگر، نقاش و عکاس معاصر آمریکایی است. او ۳ بار نامزد دریافت اسکار برای فیلم‌های مرد فیل نما، مخمل آبی و بلوار مالهالند شده و از جشنواره‌های ونیز و کن هم جوایزی را کسب کرده است. در سال ۲۰۰۳ در یک نظرسنجی که از منتقدان فیلم در سراسر دنیا توسط روزنامه گاردین انجام گرفت، دیوید لینچ به عنوان بزرگ‌ترین فیلم‌ساز زنده‌ی دنیا برگزیده شد. او علاوه بر فیلم، چندین کتاب هم نوشته که ظاهرا صید ماهی بزرگ محبوب‌ترینشان است. این کتاب در سال ۲۰۰۶ نوشته شده و با ترجمه‌ی خوب و روان علی ظفر قهرمانی‌نژاد توسط نشر بیدگل چاپ شده و در اختیار مخاطبان فارسی زبان قرار گرفته است.

David Lynch

 اگر به دنبال خلق ایده‌های جدید هستید، این پیشنهاد را جدی بگیرید!

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود