نمایشگاه کتاب تهران در سال ۹۸، شنبه‌ی گذشته پس از ۱۰ روز به کار خودش پایان داد. بر اساس گزارش ایبنا و طبق اعلام کمیته روابط عمومی نمایشگاه، سه موضوع پرطرفدار این دوره عبارت بودند از:
کتاب‌های رمان
کتاب‌های خودشناسی و روان‌شناسی
کتاب‌های شعر

بیشترین جست‌وجوی نام مولف، به فاضل نظری ، نویسنده و مترجم اختصاص داشت.

نظری، شاعر باتجربه و مدیر جوان این روزهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان است که با مجموعه شعر «اکنون» توانست نگاه‌ها را به خود جلب کند. «اکنون» فاضل نظری که در اسفند ۹۷ منتشر شد، در مدت کوتاهی با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه در هر نوبت به چاپ سیزدهم رسیده است.

لینک خرید این کتاب

نام سیمین دانشور در جایگاه دوم جستجو قرار داشت. نویسنده‌ی «سووشون» که با گذشت هشت سال بعد از مرگش  همچنان پرفروش است. نویسنده‌ای که علاوه بر چهار مجموعه داستان و سه رمان منتشر شده، چند ترجمه و چند اثر غیرداستانی در کارنامه‌اش دیده می‌شود. نتایج این تحقیق آماری نشان می‌دهد که اگر رمان گمشده سیمین دانشور به نام «کوه سرگردان» پیدا شود، می‌تواند با اقبال خوب مخاطبان روبرو گردد.

لینک خرید این کتاب

هوشنگ ابتهاج، شاعر پرآوازه‌ی کشورمان سومین رده‌ی جستجوها را در اختیار داشت. نام او بدون داشتن کتاب جدید، در جست‌وجوها آمده است. «بانگ نی» آخرین کتابی است که در آبان ماه سال ۹۵ از «سایه» منتشر شده است. البته ماجرای نامگذاری خیابانی به نام سایه و داستان تخریب منزل مادری او که در روزهای قبل از نمایشگاه بارها در رسانه‌ها مطرح شد، می‌تواند از مواردی باشد که در ترغیب مخاطبان برای خرید کتاب سایه بی‌تاثیر نبوده است.

لینک خرید این کتاب

شاید اگر به دستفروش‌های کنار خیابان انقلاب مراجعه کنیم و آمار پرفروش‌ها را بگیریم؛ صادق هدایت با اختلاف در رتبه نخست قرار دارد؛ اما در این جست‌وجو صادق هدایت در رتبه‌ی چهارم آمده است. خیلی‌ها تصور می‌کنند که نام صادق هدایت جزو ممنوعه‌هاست اما بد نیست که بدانید ناشران بسیاری در نمایشگاه اقدام به فروش کتاب‌های مختلفی از صادق هدایت کردند.

لینک خرید این کتاب

 

نام نادر ابراهیمی همیشه در فهرست پرفروش‌ها دیده می‌شود. او در نمایشگاه نیز جایگاه پنجم را به خود اختصاص داد. ابراهیمی نویسنده‌ایست که در کارنامه ادبی‌اش نام بیش از ۱۰۰ کتاب ثبت شده اما شاید خیلی‌ها او را با دو کتاب «یک عاشقانه آرام» و «آتش بدون دود» بشناسند.

لینک خرید این کتاب

 

 

محمود دولت آبادی در شرایطی نامش در رتبه ششم بیشترین جست‌وجو این دوره از نمایشگاه کتاب قرار گرفت که در سال‌های اخیر بسیار پرکار شده و تقریبا هر سال یک یا دو کتاب داشته است. دولت‌آبادی امسال با کتاب‌های «بیرون در» و «عبور از خود» به نمایشگاه آمد و سال گذشته نیز رمان پرفروش «طریق بسمل شدن» را داشت.

لینک خرید این کتاب

لینک خرید این کتاب

لینک خرید این کتاب

 

 

 

 

و بالاخره در جایگاه هشتم، نام کریم زمانی دیده می‌شود. کریم زمانی را بیشتر با شرح مثنوی و ترجمه‌ی قرآن می‌شناسند اما در کارنامه او کارهای ادبی، عرفانی و مذهبی دیگر هم دیده می‌شود. کریم زمانی این روزها مشغول اتمام کتاب شرح غزلیات شمس تبریزی است.

لینک خرید این کتاب

 

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود