بیل کمپل کیست و چه کرد؟

بیل کمپل نقشی سازنده در رشد چندین شرکت پیشرو از جمله گوگل، اپل و اینتوییت و پرورش دادن قهرمانان سلیکون ولی نظیر استیو جابز، لری پیج و اریک اشمیت داشت. به علاوه، این نابغه‌ی کسب و کار، با مربی‌گری افراد زیادی از سرتاسر آمریکا (از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خطرپذیر گرفته تا آموزش دهندگان و بازیکنان فوتبال و …) پس از مرگش در سال ۲۰۱۶، میراثی از شرکت‌های در حال رشد، افراد موفق، دوستی، احترام و عشق به جا گذاشت.

campbell

نویسندگان کتاب که چندین دهه سابقه‌ی رهبری ارشد در گوگل را دارند، بصورت دست اول مشاهده کرده‌اند که چگونه مردی که در گوگل با عنوان مربی بیل شناخته می‌شود، روابط مبتنی بر اعتماد را بنا نهاد، رشد فردی را پرورش داد و توسعه‌ی سازمانی را به شکلی پایدار ممکن ساخت. نویسندگان کتاب، برای قدردانی از استاد و مربی‌شان، و همچنین آموزش و انگیزه دهی به نسل‌های بعدی، آموزه‌های بیل کمپل را در این کتاب راهنما گردآوری کردند. کتاب مربی تریلیون دلاری، بر اساس مصاحبه با بیش از ۸۰ نفری که از نزدیک بیل کمپل را می‌شناختند و به او عشق می‌ورزیدند، اصول این مربی اسطوره‌ای را به همراه داستان‌ها و مثال‌های بسیاری از افراد و سازمان‌های مطرح و موفقی بیان می کند که بیل کمپل از نزدیک با آنها کار کرده است. نتیجه، راهنمایی کاربردی و عالی است برای مدیران و رهبران کسب و کارها تا بتوانند سازمان، افراد و فرهنگی رو به جلو و با عملکردی بهتر بسازند.

 

از متن کتاب مربی تریلیون دلاری

 

خوش‌شانس بودیم که بیل کمپل را به‌عنوان مربی تیم‌مان داشتیم، اما اکثر تیم‎ها این‌قدر خوش‎شانس نیستند. البته اشکالی ندارد. زیرا بهترین فرد برای هدایت و مربی‌گری تیم، مدیر آن است. برای ارائه‌ی نشانه‎های یک مدیر و رهبر خوب، باید قدرت مربی‌گری خوبی داشته باشید. مهارت مربی‌گری دیگر یک انتخاب نیست؛ شما نمی‌توانید یک مدیر خوب باشید، مگر اینکه فنون مربی‌گری را یاد بگیرید. در دنیای کسب‎‌وکار که همه‌چیز مبتنی بر تکنولوژی است، رقابت شدیدی وجود دارد و تغییرات به‌سرعت رخ می‎دهند، باید تیم‌های کارآمدی تشکیل دهید و منابع و آزادی لازم را در اختیارشان بگذارید تا کارهای فوق‌العاده‌ای انجام دهند. و یکی از اجزای اساسی تیم‎های کارآمد، رهبر آن‌ها است که باید یک مدیر آگاه و یک مربی دلسوز باشد.

در این کتاب، رویکرد بیل در زمینه‌ی مربی‌گری تیم‎ها را بررسی کردیم. او روی برتریِ مدیریتی تاکید داشت و اهمیت روش‎های ساده‌ای که در نهایت به یک رویکرد اجراییِ قدرتمند ختم می‏‌شوند را به‌صراحت بیان می‌کرد.

«مربی تریلیون دلاری» نشان می‌دهد که اگر می‌خواهید یک مدیر بزرگ باشید، باید در نقش یک مربی بزرگ ظاهر شوید. در هرحال هرقدر بالاتر بروید، موفقیت شما بیش از پیش به موفقیت سایر افراد گره می‌خورد.

از پیشگفتار کتاب مربی تریلیون دلاری (نوشته آدام گرانت)

 

کتاب «مربی تریلیون دلاری» از نوع کتابهای کمک به دیگران است: یک دفترچه‌ی راهنما برای دریافت بهترین بازده از افراد، برای اینکه هم‌زمان آن‌‌ها را به چالش بکشید و از آن‌ها حمایت کنید. و برای اینکه به‌جای صحبت صِرف درباره‎ی اولویت نیروی انسانی، چنین طرز فکری را به عمل بنشانید.

نکته‌ی خارق‌العاده‌تر درباره‎ی داستان بیل کمپل این است که هرقدر بیشتر درباره‌ی او می‎خوانید، فرصت‌های روزمره‎ی بیشتری را می‌یابید تا خود را به او و شخصیتش نزدیک‌تر کنید. کافی است انتخاب‌های کوچکی انجام دهید، مثلاً برای همه عزت و احترام قائل شوید و تعهدات بزرگ‌تری را بپذیرید. مثلاً وقت بگذارید و علاقه‌ی خالصانه‎ی خود به زندگی اعضای تیم‌تان را نشان دهید – تا این حد که بدانید بچه‌های آن‎ها به کدام مدرسه می‌روند.

 

منبع: وبسایت نشر نوین

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود