سلام ۳۰بوکی‌های عزیز
قصد داریم در بخش تازه‌ها با هم مروری داشته باشیم بر جدیدترین عناوین کتاب که به تازگی چاپ شده‌اند و از طریق سایت ۳۰بوک در معرض شما عزیزان قرار گرفته‌اند. سعی ما بر این است که هفته‌ای یک بار گزارش تازه‌ها را تقدیم شما کنیم.
خب حاضرید؟
پس شروع کنیم.

 

خالکوب آشویتس

حتما در مورد هولوکاست و آشویتس و جنایات آلمان نازی خبر دارید. کتاب خالکوب آشویتس روایتی است از این جنایات.
در آوریل ۱۹۴۲ و در بحبوحه جنگ جهانی دوم، لالی سوکولوف به اجبار به اردوگاه آشویتس – بیرکناو منتقل می‌شود. او که به زبان‌های مختلف تسلط دارد، مسئول خالکوبی شماره‌های شناسایی بر دست زندانیان تازه‌وارد می‌شود؛ شماره‌هایی که سرنوشت آن‌ها را رقم می‌زند؛ اگر جوان و سالم باشند به کار اجباری فرستاده می‌شوند، در غیر این صورت راهی اتاق گاز و کوره‌های آدم‌سوزی می‌شوند. لالی طی دو سال و نیم اسارت در آشویتس – بیرکناو شاهد هولناک‌ترین قساوت‌ها و وحشی‌گری‌های بشر و همچنین شجاعت و شفقت مردمی‌ست که هر لحظه امکان دارد با مرگ روبه‌رو شوند. در همین اردوگاه است که با دختری به نام گیتا آشنا و در نخستین نگاه عاشقش می‌شود. «خالکوب آشویتس» روایتی‌ست عاشقانه از پایبندی لالی و گیتا به عشقشان در دورانی آکنده از اندوه و وحشت.

 

زندگی مدفون

عنوان جدید بعدی هم کتابی ادبی است به نام زندگی مدفون. داستان جالب و پر پیچ و خمی دارد. قهرمان کتاب جو تالبرت، خانواده‌ی خاصی دارد. پدرش قبل از به دنیا آمدن او مادرش را رها کرده، مادرش هم به اختلال دوقطبی مبتلاست و هم دائم‌الخمر است، و برادر ناتنی‌اش گرفتار اوتیسم است. جو از خانواده‌‌اش به دانشگاهی در شهری دیگر می‌گریزد، و برای یک پروژه‌ی زندگی‌نامه‌نویسی در آغاز تحصیلاتش به سراغ پیرمردی در آسایشگاه سالمندان می‌رود تا تکلیفش را به آسان‌ترین شکل انجام دهد.

اما به‌زودی معلوم می‌شود که پیرمرد کهنه سرباز ویتنام و قهرمان ملی است، که به دلیل تجاوز به یک دختر نوجوان و قتل او به حبس ابد محکوم شده و روزهای آخر عمرش را به دلیل بیماری در آسایشگاه می‌گذراند. جو می‌خواهد بداند که این پیرمرد واقعاً یک هیولای کودک‌آزار است یا دست‌های دیگری در کار سرنوشت او بوده، تا شاید خودش هم آرامش گمشده‌‌اش را به دست آوَرد. او همراه دختر سردمزاجی به نام لی‌لا قدم به قدم در دل معمایی جنایی پیش می‌روند که حل آن می‌تواند معنای مدفون زندگی و عشق را برای آن‌ها آشکار کند.

 

کشتن شوالیه دلیر

و اما حالا سرکی بکشیم به جدیدترین کتاب هاروکی موراکامی نویسنده معروف و محبوب.
جدیدترین رمان حالا هاروکی موراکامی نویسنده مطرح ژاپنی و عجیب‌ترین اثر او توسط انتشارات مصدق منتشر شد.

داستان کتاب «کشتن شوالیه دلیر» همانند سایر رمان‌های او خیره‌کننده و محرک کنجکاوی است، در این اثر راز یک عشق رمانتیک، سنگینی تاریخ، برتری هنرو جستجوی نوادر دست‌نیافتنی که خارج از دسترس ما هستند را خواهید خواند.

در این کتاب، یک نقاش پرتره ی سی و چند ساله ساکن توکیو، همسرش را ترک می‌کند و پس از مدتی در خانه ی یک هنرمند مشهور «توموهیکو آمادا » در کوهستان ساکن می شود. او یک تابلوی نقاشیرا در اتاق زیرشیروانی می‌یابد و با مشاهده‌ی این تابلو، ناخواسته چرخه‌ی رویدادهای رازآلود آغاز می شود. تنها راه برای بسته شدن این چرخه؛ سفری است که با صدای سحرآمیز یک زنگوله آغاز میگردد. این سفر شامل عشق و تنهایی، جنگ و هنر است.

 

فلسفه مشق زندگی

۳۰بوکی ها علاقه خاصی به کتاب های فلسفه دارند. اما نه هر کتاب فلسفه ای. ۳۰بوکی ها کتابی درباره فلسفه دوست دارند که با زبانی شیوا مباحث فلسفی را در خدمت زندگی روزمره آن ها ارائه کند.

کتاب فلسفه مشق زندگی دقیقا چنین کتابی است. لوک فری اندیشمند و فیلسوف معروف فرانسوی یک روز تصمیم می گیرد بدون هیچ مراجعه ای به کتاب های قلنبه سلنبه فلسفی کتابخانه اش برای تمام مخاطبان کتابی درباره فلسفه بنویسد.

لوک فری در این کتاب مذهب و فلسفه را دو رقیب می داند که هر کدام بر اساس استعدادها و ظرفیت های ذاتی خود می کوشند تا به قدیمی ترین و بنیادی ترین پرسش بشر پاسخ دهند و آن مساله نجات است. پرسش نجات یک پرسش ایمان سرشت است و در نبود ایمان است که برای چاره جویی با ترس و لرز به سمت و سوی فلسفه می رویم…

فلسفه چیست و چگونه می تواند ما را به نجات رهنمون سازد؟

این کتاب در واقع یک رساله آموزشی برای افرادی است که چندان در علم فلسفه متخصص نیستند اما می‌خواهند اطلاعاتی راجع به آن به دست بیاورند.

 

مضحک

و اما کتاب مضحک. ویلیام سارویان نویسنده‌ای است که با طرح مشکلات عاطفی، مسائل درونی خانوادگی را برملا کرده و چالش‌هایی که از این طریق قهرمانان قصه با آن روبرو می شوند در برابر چشم  خواننده می‌نهد. آنچه که می‌تواند باعث فروپاشی کیان خانواده شده و زندگی جمعی را در خود بپیچد. در رمان مضحک سارویان مشکل خیانت را نقطۀ محوری قرار داده و تأثیر آن را در زن و مرد و بچه به روشنی بررسی می‌کند. اثری پرکشش، جذاب و خواندنی که لحظه ای خواننده را به حال خود رها نمی‌کند. علاوه بر قصۀ جذاب، رمان مضحک یک اثر ادبی درخشان نیز هست.

 

تاریخچه مختصر زمان

حالا برسیم به یک کتاب علمی. کتابی از استیون هاوکینگ.

کتاب «تاریخچه زمان» یا تاریخ مختصر زمان (به انگلیسی: A Brief History of Time) با عنوان فرعی «از مه‌بانگ تا سیاه‌چاله‌ها» اثری مشهور از استیون هاوکینگ است. اپروفسور استیون هاوکینگ(استاد مسلم فیزیک نظری که در جهان علم از او به انیشتن زمان یاد می‌شود؛ استاد لوکازین(Lucasian) ریاضیات دانشگاه کمبریج(این مقام قبلا به نیوتن و بعدها به پی.آ.ام.دیراک دو پژوهشگر پدیده های کلان و خردگیتی تعلق داشت)؛ وی به علت ابتلا به بیماری ای.ال.اس.یاموتورونرون (بیماری سلولهای حرکتی دستگاه عصبی مرکزی و محیطی) معلول گردید و در سال ۱۹۸۵ به علت ابتلا به ذات‌الریه ناچار به عمل جراحی تراک استومی(جرای روی نای) شد که توانایی سخن گفتن و آخرین رشته ارتباط با دیگران را از وی گرفت؛ وی سپس با استفاده از برنامه ارتباطی بنام مرکز زنده Living Center اهدایی موسسه وردزپلاس سانی ویل کالیفرنیا و سنت سایزر ادایی موسسه اسپیج پلاسبا دنیا ارتباط برقرار می کند و کتاب حاضر با استفاده از این تکنولوژی‌ها نگاشته شده).
این کتاب به عنوان پرخواننده‌ترین کتاب کیهان‌شناسی شهرت یافته است و به بیش از ۳۳ زبان زنده دنیا تا سال ۱۹۹۳ ترجمه و چاپ شده‌ است. هم‌چنین در یکصد و هشتاد و چهارمین هفته چاپ آن، به دلیل طولانی‌ترین حضور در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نشریه ساندی تایمز، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.این کتاب در سال ۱۳۶۹ با نام تاریخچه زمان، از انفجار بزرگ تا سیاه‌چاله‌ها در ایران به چاپ رسیده است.
هاوکینگ در این کتاب با زبانی ساده به بازگویی داستان جهان پرداخته است.

 

ویرانه‌های زیبا
یک رمان خواندنی و البته یک داستان واقعی از بازیگران اسطوره ای سینمای کلاسیک جهان.

کمتر سینمادوستی است که از رابطه‌ی عاشقانه‌ی الیزابت تیلور و ریچارد برتون، ستارگان دهه‌های ۵۰ و ۶۰ هالیوود بی‌خبر باشد، عشق ممنوعه‌ای که در سال ۱۹۶۳ جریان فیلمبرداری کلئوپاترا به کارگردانی روبِن مامولیان در شهر رُم آغاز شد و پس از جنجال‌های بسیار به ازدواجی ده ساله، جدایی‌ای یک ساله و ازدواج مجددی یک ساله انجامید. جِس والتر در ویرانه‌های زیبا به عشق دومی می‌پردازد که ریچارد برتون به موازات رابطه با الیزابت تیلور درگیر آن می‌شود، دختری به نام دِبرا که نقشی کم‌اهمیت در کلئوپاترا دارد.

آنا و مرد چلچله‌ای

یک کتاب به اصطلاح کتاب اول از یک نویسنده بسیار تحسین شده.

نخستین اثر گاوریل ساویت، نویسنده نابغه آمریکایی، قرار است قصه‌ای کلاسیک باشد، قصه‌ای درباره درس‌های دردناک زندگی و ستایشی از احتمالات معجزه‌آسای آن.
آنا و مرد چلچله‌ای برنده جایزه ادبی اودیسه و جایزه ادبی سیدنی تیلور در سال ۲۰۱۷ شده‌است.. کراکوف، سال ۱۹۳۹٫ یک میلیون سرباز که رژه می‌روند و هزار سگ که پارس می‌کنند. آنا لانیا، وقتی آلمانی‌ها پدرش را می‌برند، فقط هفت سال دارد. پدرش استاد رشته زبان‌شناسی است و هنگام پاک‌سازی و دستگیری مهره‌های روشن‌فکر لهستانی بازداشت می‌شود. آنا تنهاست. و بعد با مرد چلچله‌ای آشنا می‌شود. مرد رازی سربه‌مهر است، فریبنده‌ای قدبلند و عجیب و چیره‌دست که چیزی بیش از جادو در آستین دارد.

 

شناخت استرس و راه‌های غلبه بر آن 

کتاب شناخت استرس و راه‌های غلبه بر آن توسط فاطمه مدرسی فرد نگاشته شده‌است و مارابا این سوال همیشه‌ای روبرو می‌کند
که استرس چیست؟ وجودش تمام زیبایی‌ها، آرامش و لذت بهره بردن از هر چیز کوچک را از انسان می‌گیرد. گاهی یادمان می‌رود چه موجودات توانمندی هستیم و از قدرتی که خالق هستی در تفکرمان تعبیه کرده‌است، غافلیم لذا دستور العمل‌های قید شده در این کتاب در حکم تلنگری است به توانمندی‌های پنهانمان.

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود