میلیاردها آدم در این جهان می‌آیند و می‌روند. اما تعداد معدودی هستند که تبدیل به ستاره می‌شوند. همیشه روزهای سخت، آدم‌های بزرگ را می‌سازد. برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ فقط ضریب هوشی بالا کافی نیست؛ سختکوشی و پشتکار بالا نیز شرط مهمی است. ستاره‌هایی که به دنبال تغییر برای جهانی بهتر بودند، نمی‌خواستند عمر را به بیهودگی بگذرانند. آن‌ها هیچ‌گاه در برابر موانع تسلیم نشدند و با سماجت همان موانع را تبدیل به انگیزه و نیروی محرکه برای رسیدن به هدف کردند. آنها نام‌هایی بودند که تا ابد ماندگار شدند.

بی‌شک کسی که به شهرت جهانی می‌رسد داستان زندگی پرماجرا و شنیدنی‌ای دارد. کتاب‌هایی که امروز قصد داریم به شما پیشنهاد بدهیم زندگی‌نامه‌های جذابی است که با زبانی ساده و بسیار جمع و جور به بیان شرح حال مشاهیری می‌پردازد که به علم و فرهنگ و دستاوردهای انسانی بشر کمک‌های شایان‌توجهی کرده‌اند.

این چهار کتاب، شامل تصاویر، نقشه‌ها، نمودارها، نقل‌‌قول‌های الهام‌بخش و اطلاعات مفیدی هستند که جذابیت داستان‌ها را دوچندان کرده‌اند؛ و البته عکس‌هایی از مشاهیر؛ که بعضی از آن‌ها برای اولین بار به صورت عمومی منتشر می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم این فرصت خوب را از دست ندهید!

مخاطب این مجموعه نوجوانان هستند. نوجوانان در دوره‌ای از زندگی قرار دارند که تصمیمات و مسیرهایی که برای زندگی‌شان انتخاب می‌کنند از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین این کتاب‌ها می‌توانند برای این گروه سنی، بسیار مفید باشند. چراکه به قول بزرگان، بهتر است که آدمی به جای تجربۀ هر درست و غلطی، از تجربیات مفید دیگران استفاده کند.

ویژگی جالب دیگری که این داستان‌ها دارند، این است که در انتهای هر جلد کتاب یک شجره‌نامه، گاه‌شمار، آزمون، معرفی شخصیت‌ها و واژه‌نامه وجود دارد؛ که به جمع‌بندی مطلب کمک کرده است.

با هم نگاهی به این چهار کتاب داشته باشیم:

آلبرت اینشتین:

داستان تأثیرگذار زندگی اینشتین، نابغۀ تکرار ناشدنی فیزیک. آلبرت برندۀ جایزه نوبل در فیزیک شد.

اگر میخواهید خوشبخت باشید، زندگی را به یک هدف گره بزنید.
نه به آدم‌ها و اشیاء
-آلبرت اینشتین-

 

نویسنده: ویل مارا
تصویرگر: شارلوت اِیجر
مترجم: شهاب الدین عباسی

ماترین لوترکینگ:

داستان خواندنی و جذاب زندگی لوترکینگ، چهرۀ شناخته‌شدۀ مبارزه با تبعیض نژادی. مارتین لوترکینگ جایزۀ صلح نوبل را دریافت کرد.

حتی اگر بدانم فردا جهان نابود خواهد شد، باز هم درخت سیبم را خواهم کاشت!

-مارتین لوترکینگ-

نویسنده: لوری کاکهُوِن
تصویرگر: شارلوت اِیجر
مترجم: نازنین نیکوسرشت

کاترین جانسون:

داستان تأثیرگذار زندگی کاترین جانسون، ریاضیدان نابغۀ ناسا که به سفر انسان به فضا کمک کرد. کاترین نشان افتخار آزادی ریاست جمهوری را به خاطر کارهای پیشگامانه‌اش در ناسا دریافت کرد.

اگر آنچه انجام می‌دهید را دوست بدارید، تمام تلاشتان را به کار خواهید بست.

– کاترین جانسون-

نویسنده: ابونی جیو ویلکینز
تصویرگر: شارلوت اِیجر
مترجم: آزاده اتحاد

فلورانس نایتینگل:

داستان الهام‌بخش و جالب زندگی فلورانس نایتینگل، بنیانگذار پرستاری جدید. این بانوی فانوس به دست، اولین زنی بود که نشان لیاقت را دریافت کرد.

موفقیت من به این دلیل است که هرگز نه بهانه‌ای تراشیدم نه بهانه‌ای را پذیرفتم .

-فلورانس نایتینگل-

 

نویسنده: کیتسون جازینکا
تصویرگر: شارلوت اِیجر
مترجم: سحر حدیقه

این کتاب‌ها توسط نشر خزه منتشر شده است.

مجله اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود