اگر از طرفداران ادبیات فانتزی باشید احتمالا سری هم به دنیای جادو زده‌اید. دنیایی از جنس دنیای جادویی هری پاتر.
بیست و چندسالی‌ست که جی.کی.رولینگ نویسنده انگلیسی، با خلق هری پاتر، پای همه‌مان را به این دنیای پر رمز و راز باز کرده است؛ دنیایی مملو از هیجان و جذابیت که کودک، نوجوان و حتی بزرگسال را درگیر خود می‌کند.

میزبان این هفته مهمانی خیال و فانتزی ۳۰بوک، مجموعه کتابی‌ست از جنس دنیای هری پاتر. پس اگر از طرفداران هری پاتر هستید، بار دیگر نفس‌هایتان را حبس کنید، موتور تخیلتان را روشن کنید و در دنیای ناشناخته جادوگران غرق شوید!

مجموعه مجیستریوم

در شروع معرفی بد ندیدیم این مژده را به شما بدهیم که باز هم قرار است قدم در یک مدرسه جادوگری بگذارید! مجیستریوم مدرسه‌ای‌ست مشابه مدرسه جادوگری هاگوارتز در هری پاتر. مکانی مهیج، پر از اتفاقات عجیب و دور از دنیای واقعی ما.

شخصیت اصلی این داستان هم مانند هری پاتر پسر نوجوانی‌ست که سرنوشتش با جادو و جادوگری گره خورده. اما داستان او هیچ شباهتی به داستان هری پاتر ندارد. کالوم هانت، شخصیت اصلی این داستان، برعکس هری هیچ علاقه‌ای برای رفتن به مجیستریوم ندارد. او تمام تلاشش را می‌کند تا در آزمون ورودی این مدرسه رد شود. چرا که مطمئن است ورود به آن مدرسه با اتفاقات شومی برایش همراه است. اما با وجود تلاش‌های بسیار، در مجیستریوم پذیرفته می‌شود و این آغاز فراز و نشیب‌های زندگی اوست.

مردم آزاری و دردسرسازی‌های کالوم در شهرشان شهره آفاق بود. اما این برای قبل از رفتن به مجیستریوم است. او از این به بعد در این مدرسه باید آموزش ببیند که چگونه با آشوب مقابله کند. جادوی مجستریوم به پنج دسته تقسیم می‌شود: آتش، خاک، آب، هوا و آشوب. منشا جادوی آشوب روح است و اکنون آشوب به مقابله برخاسته و همه آماده نبرد هستند.

اما گویی چیزی در درون کالوم هست که او را به سمت آشوب می‌کشاند. چیزی که ریشه در اتفاقی از دوران نوزادی او دارد و باعث شده او به یکی از ترسناک‌ترین و منفورترین شاگردان تاریخ مجیستریوم تبدیل شود. بسیاری کالوم را مسئول جنگی می‌دانند که سایه‌ تهدیدش بر سر جادوگران سنگینی می‌کند. همه می‌خواهند بدانند در ذهن او چه می‌گذرد. البته نه در ذهن کالوم. در ذهن کسی که در کالبد او زندگی می‌کند…

اگر از مطالعه هری پاتر و سر و کله زدن با دنیای جادو لذت می‌برید، این مجموعه حتما بهترین پیشنهاد برای سفری مجدد به این دنیاست. به قلم دو نویسنده‌ کتاب و ترجمه روان مترجم اعتماد کنید و خودتان را به دست یک ماجرای هیجان انگیز بسپارید.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

نظر

 1. حانیه

  سلام ممنون از توضیحاتتون
  ولی مجموعه مجیستریوم از انتشارات پرتقال خیلی بهتر و روان تر از این انتشارات هستش
  به عزیزانی که مایل به خرید این مجموعه هستند پیشنهاد میکنم که حتما از نشر پرتقال کتاب بگیرند

  پاسخ
  • Mahdi

   اصلا هم اینطور نیست نشر ویدا خیلی بهتره. و نشر پرتقال خیلی سانسور داشت

   پاسخ

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود