دوستان عزیز

امروز به مرور برخی از تازه‌ترین عناوین چند روز اخیر می‌پردازیم.

 

دنیای اسلام و جنگ آلمان نازی

وقتی آتش جنگ جهانی دوم زبانه کشید و ارتش‌ها برای پیروزی بر دشمن به هر ابزاری چنگ می‌زدند، رقابتی میان قدرت‌ها برای جلب نظر مسلمانان و بسیج آن‌ها در جبهۀ خودی درگرفت. آلمان با پیشروی در شمال آفریقا و همچنین در اروپای شرقی و قفقاز وارد سرزمین‌های مسلمان‌نشین شد و برای این‌که جبهه و پشت‌جبهه را ایمن و استوار نگاه دارد باید به دو هدف دست می‌یافت: نخست باید رابطۀ خوبی با مسلمانان برقرار می‌کرد تا نارضایتی میانشان ایجاد نشود و دوم، با توجه به وخامت وضعیت جبهه‌ها، باید مسلمانان را برای خدمت در جبهۀ آلمان ترغیب می‌کرد.
رهبران نازی برای تحقق این دو هدف می‌کوشیدند وجهه‌ای نیک از خود نزد مسلمانان ترسیم کنند و پیوسته یادآوری می‌کردند آلمان آزادی دینی و سیاسی برای مسلمانان به ارمغان می‌آورد: آزادی سیاسی از سلطۀ بریتانیا و آزادی دینی و سیاسی از سلطۀ کمونیست‌های ملحد. آلمانی‌ها برای برقراری رابطۀ دوستانه با مسلمانان تمهیدات فراوانی اندیشیدند و حتی به سربازان خود آموزش دادند در مناطق مسلمان‌نشین چگونه رفتار کنند تا هیچ مسلمانی آزرده‌خاطر نشود.
دیوید معتدل ، تاریخ‌نگار جوان آلمانی‌ـ ‌ایرانی در کتاب دنیای اسلام و جنگ آلمان نازی با بررسی دقیق انبوهی از اسناد، روابط آلمان نازی با مسلمانان را در دوران جنگ جهانی دوم بررسی کرده است. این کتاب که در نوع خود بی‌همتاست نخست به زبان انگلیسی منتشر شد و سپس نسخه‌های آلمانی و فرانسوی آن نیز به چاپ رسید.

 

اسفند وحشی

کتاب حاضر ترس‌ها و خرافه‌های زندگی کهن را به تصویر می‌کشد. نگاه نویسنده متوجه طبقات بالادست و فرودست جامعۀ ایرانی است و تلاش کرده فارغ از هر گروه و جنسیتی باورهای مردم را دربارۀ خرافه و سِحر و جادو و طلسمات جمع‌آوری کند.
به‌باور بسیاری از پژوهشگران فرهنگ عامّه کتاب «اسفند وحشی» جزو جامع‌ترین و ارزشمندترین تحقیقاتی است که در یکصد سال اخیر در تاریخ فرهنگی ایران انجام شده است و همچنان یگانه و بی‌همتاست.

 

رهبر بدون سمت

رابین شارما نویسنده و سخنران انگیزشی اهل کانادا نویسنده کتاب پرفروش راهبی که فِراریش را فروخت است او تا سن ۲۵ سالگی یک وکیل دادگستری بود که این شغل را رها کرد و به نویسندگی روی آورد. او همچنین ۱۲ کتاب دیگر منتشر کرده‌است.

آنچه در این کتاب خواهید آموخت:

  • چگونه مانند یک سوپراستار بر مردم اثر بگذارید و با آن ها کار کنید
  • روش شناسایی و ربودن فرصت‌ها
  • استراتژی فوری برای ایجاد یک تیم کاری عالی
  • تاکتیک‌های فوق‌العاده برای قدرت پیدا کردن از لحاظ ذهنی و بدنی تا بتوانید در زمینه مورد علاقه خود رهبری کنید
  • رهاسازی انرژی و ایجاد تعادل در زندگی شخصی

صرف نظر از اینکه در شرایط فعلی زندگی یا در محل کار خود چه کاری انجام می‌دهید. باید همیشه هر جایی که در مسیر شغلی یا زندگی شخصی خود هستید حداکثر توانایی خود را به کار بگیرید. این کتاب به شما نشان می‌دهد چگونه زندگی و جهان اطراف خود را متحول کنید.

 

هنر شناخت مردم

پل دی، تیگر و باربارا بارون تیگر در کتاب هنر شناخت مردم نشان می دهند شناسایی خصایص اصلی شخصیت چه کار آسانی است و چگونه می توانید از این دانش برای برقراری ارتباط موثرتر و گرفتن نتایج سریعتر استفاده کنید. کتاب آنها مملو از مثالهای واقعی و راهنماییهای آسان و مبتنی بر مدل علمی تیپ شخصیت است که مورد استفاده موفقترین شرکتها در امریکا می باشد. این کتاب به شما کمک می کند که: روش مورد علاقه دیگران برای برقراری ارتباط را شناسایی کنید. نظرات خود را به نحوی مطرح نمایید که احتمال گرفتنم پاسخ مثبت بیشتر شود. نقاط قوت و ضعف طبیعی را در دیگران (و خودتان) تشخیص دهید. چهار خلق و خو و شانزده تیپ شخصیتی مختلف را شناسایی کنید.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود