من پیغام‌ رسانم، اما غیرعادی

5
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

وقتی یک آدم عادی درگیر یک داستان غیرعادی می‌شود.

زندگی همگی ما شاید در نگاه اول خیلی معمولی و کسل‌کننده به نظر برسد. اما اگر کمی بیشتر دقت و ذکاوت به خرج دهید، خواهید دید که این‌طور نیست. زندگی پر از نشانه است. هر اتفاق کوچک و بزرگی که برایتان می‌افتد، هر چیزی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد، خواه کوچک و  ظاهراً بی‌اهمیت، خواه بزرگ و چشمگیر، هیچ کدام اتفاقی نیستند. هر کدام از آن‌ها معنا و مفهومی دارند. آنها پیغامرسان هستند.

چه پیغامی؟ این پیغام‌ها چه تبعاتی به همراه خواهد داشت؟

شما تصور می‌کنید یک انسان معمولی در یک دنیای معمولی هستید. نشانه‌ها را که دنبال کنید شما را به دنیای خارق‌العاده‌ها و رویاهای تحقق‌یافته می‌برد. به‌شرطی که خودتان هم فعال باشید و سرنخ‌ها را پیگیری کنید. اگر معماها جلوی رویتان سبز می‌شوند جلوی کنجکاوی‌تان را برای حل کردنش نگیرید. به دنبالش بروید. ورود به ماجراجویی‌ها شاید سخت باشد و شما را دچار تردید کند. اما نمی‌شود هم از خیر شیرینی‌هایش گذشت. این‌طور نیست؟

این کتاب شما را به یک ماجراجویی تمام‌عیار دعوت می‌کند. یک ماجراجویی اسرارآمیز پر از معماهای جذاب که وسوسه‌تان می‌کند تا جواب‌هایش را پیدا نکنید، دست برندارید.

داستان  دربارۀ یک پسر جوان به نام اِد کندی است. او یک راننده تاکسیِ زیر سن قانونی است. او هم مثل همه دوستانی دارد و البته یک سگ که با او زندگی می‌کند.

اِد فکر می‌کند که فردی بی‌عرضه و بی‌لیاقت است. البته بعد از یک اتفاق  همه چیز به طرز فوق‌العاده عجیبی تغییر می‌کند.

یک روز که اِد همراه دوستانش در بانک است، سرقتی توسط یک هفت‌تیرکش بی‌عرضه صورت می‌گیرد. اما اِد بی آنکه مطمئن باشد از پسش برمی‌آید کاری می‌کند که دزد دستگیر شود و تبدیل می‌شود به قهرمان صحنه. با این‌که در جریان دزدی بانک حرکتی قهرمانانه کرده است، اما باز هم توسط مادرش برای کوچک‌ترین مسائل سرزنشش می‌شود.

پس از داستان دزدی بانک، روزی یک کارت آس خشت از فرستنده‌ای نامعلوم دریافت می‌کند. آس خشت؟ چه معنایی برای او دارد؟ معمای رازآلود تر، روی پاکتی است که کارت را داخل آن برایش فرستاده‌اند: سه آدرس و زمان مشخص شده که باید به آنجا برود! بدون هیچ توضیح دیگری!

چیزی که انتظار اِد کندی را می‌کشد اتفاقاتی است که باید دنبال رابطۀ آن‌ها با هم بگردد. و بزودی وادار می‌شود کارهایی را انجام بدهد که هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کرد از پس آن‌ها بربیاید.

چه کسی این بازی عجیب را با او شروع کرده است؟ هدف از دعوت به این ماجراجویی رمزآلود چیست؟ آیا اِد باید تن به این بازی بدهد یا نه؟ آیا خطری او را تهدید می‌کند؟

تمام این سؤالات ذهن اِد را هم مشغول کرده است. بیایید همراه او به این آدرس‌ها برویم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

طرح جلد کتاب

 

این کتاب توسط نشر میلکان منتشر شده است.

نویسنده را بیشتر بشناسید:

مارکوس زوساک نویسندۀ استرالیایی (متولد ۲۳ ژوئن ۱۹۷۵) با دو رمان برای جوانان که در سطح بین المللی بسیار پرفروش بودند، شناخته می شود که این رمان‌ها عبارتند از: «کتاب دزد» و «نامه رسان». وی فارغ‌التحصیل دانشگاه نیو ساوت ولز است. از زوساک چندین اثر موجود است که در سطح بین المللی منتشر شده و جوایز متعددی به آن‌ها تعلق گرفته است. «کتاب دزد» در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و به بیش از ۳۰ زبان مختلف ترجمه شده است.

مارکوس زوساک

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.