کجا کتاب بخوانیم؟

بعضی از ما آنقدر شیفته‌ی کتاب و کتابخوانی هستیم که می‌توانیم در هر جایی به مطالعه بپردازیم. برخی فقط در مکان‌هایی که احساس راحتی داشته باشیم کتاب به دست می‌گیریم. بعضی از کتاب‌ها به تمرکز و یک گوشه‌ی دنج نیاز دارند. برخی کتاب‌ها را می‌توان در اتوبوس و مترو مطالعه کرد و هنگام مطالعه‌ی برخی دیگر باید در مکانی آرام نشست و به قلم و کاغذ نیز مجهز بود.

 

در این متن قصد داریم برخی از محبوب‌ترین مکان‌هایی که کتابخوانان در سرتاسر دنیا برای مطالعه انتخاب می‌کنند را معرفی کنیم شاید دلتان بخواهد بعضی‌شان را امتحان کنید. ممکن است خودتان هم پیشنهادهایی در ذهن داشته باشید که در آن صورت از شما دعوت می‌کنیم تا در بخش نظرات در انتهای همین مطلب آن را با ما به اشتراک بگذارید.

beach-book

ساحل

ساحل شاید یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای مطالعه باشد. در گرمای دلچسب آفتاب و نسیم خنکی که می‌وزد، در کنار یک نوشیدنی گوارا و خنک می‌توان ساعت‌ها به دور از شلوغی شهر خواند و خواند و خواند. اگر در نزدیکی محل زندگی‌تان، دریا، دریاچه یا رودخانه‌ای وجود دارد، فرصت کتابخوانی در مجاورت آن را از دست ندهید.

window-book

نشیمنی راحت در کنار پنجره

خانه مکان امن بسیاری از ما برای مطالعه بعد از فراغت از مشغله‌های روزانه است. شاید یک اتاق یا یک نشیمن خاص را برای مطالعه در نظر گرفته باشید، اگر جایی در کنار پنجره رو به نمایی چشم‌نواز باشد که چه بهتر!

fireplace-book

در مقابل شومینه

حتی تصورش هم لذتبخش است! به دور از سرمای استخوان سوز بیرون خانه، با یک نوشیدنی گرم در برابر شومینه کتاب مورد علاقه‌تان را به دست بگیرید و از دنیا فارغ شوید.

girl_read_book_cafe

کافه

کافه‌ها مکان‌های محبوبی برای قرار ملاقات‌های کاری، دوستانه و عاشقانه هستند. بعضی کافه‌ها پرطمطراق و پر جنب و جوش‌اند و برخی دیگر ساکت و بی‌ادعا. اگر اهل کافه‌گردی باشید حتما کافه‌های دنج شهرتان را شناسایی کرده‌اید. مطالعه در گوشه‌ی دنج یک کافه‌ی گرم و خلوت می‌تواند تجربه‌ی بسیار لذت ‌بخشی باشد.

girl_read_book_train

در وسایل حمل و نقل عمومی

اگر دچار سرگیجه نمی‌شوید، مطالعه در اتوبوس، مترو و … را از دست ندهید. این روش خوبی است تا از وقت با ارزشی که در ترافیک‌ شهری یا مسافرت‌های بین شهری هدر می‌رود، نهایت استفاده را ببریم.

man_read_book_library

کتابخانه

برخی از کتابخوان‌ها نمی‌توانند از سکوت و آرامش کتابخانه بگذرند. در کتابخانه به اقیانوسی از کتاب‌های متنوع دسترسی دارید و می‌توانید ساعت‌ها بدون مزاحمت خودتان را در آن غرق کنید.

book-cafe

کافه کتاب

برخی از کتابفروشی‌ها مکانی را نیز برای مطالعه‌ی مشتریان‌شان تعبیه می‌کنند که لذت خرید را دوچندان می‌کند. خوشبختانه این قبیل کتابفروشی‌ها با استقبال مخاطبین رو به گسترش است.

girl-read-book-hammock

ننو یا صندلی گهواره‌ای

اگر حیاط دلبازی دارید یا در باغی مقیم شده‌اید، مطالعه درون ننو را حتما امتحان کنید و از لذت تفریح و کتابخوانی توامان بهره‌مند شوید. مطالعه در صندلی گهواره‌ای هم لذت خاص خود را دارد.

الناز آذری

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود