یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرادبی این چند سال کتاب انسان خردمند بوده است. کتابی که استاد جوان تاریخ یعنی یووال نوح هراری نوشت و به سرعت در ایران پرفروش شد. در کتاب انسان خردمند نویسنده در مورد تاریخ بشر و البته آینده وی مباحث جالب و شگفت‌انگیزی را مطرح می‌کند. یکی از حرف‌های اساسی نویسنده این است که ما انسان ها قادر هستیم انگاره‌های ذهنی خود را بسازیم و با استفاده از آن ها کارهایی بکنیم که هیچ موجود زنده‌ای جز ما قادر به انجام آن نیست.

مثلا چی؟ مثلا پول.

یعنی ما می‌توانیم یک تصویر جمعی از چیزی نادیدنی به نام ارزش و پول بسازیم و با قدرت گرفتن آن کاری کنیم کارستان.
جدیدترین کتابی که از یووال نوح هراری ترجمه شده است بسط و تفصیل همین ایده و تاریخ پول است. در کتابی به نام پول.

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی‌هایمان ایفا می‌کند؟ آیا اسباب شادی‌مان را فراهم می‌کند یا اینکه حاصلی جز تلخ‌کامی ندارد؟ آیندهٔ بشر چه برنامه‌ای برای پول دارد؟ فناوری‌های آینده در زمینهٔ هوش مصنوعی چه تأثیری بر زندگی انسان خواهند گذاشت؟ الگوریتم‌ها چگونه زندگی آدمی را متحول خواهند کرد؟ اَبَرانسان‌های قرن بیست و یک چگونه لیبرالیسم را شکست خواهند داد؟ سرویس‌های جدیدی مانند وِیز، کورتانا و گوگل چگونه بر جهان مسلط خواهند شد؟
یووال نوح هراری خواننده را به سفری جذاب، از زمان ضرب نخستین سکه‌ها تا اقتصاد قرن بیست و یک می‌برد و به ما نشان می‌دهد چگونه در شرف یک انقلاب قریب‌الوقوع هستیم، چه دوستش داشته باشیم و چه از آن بدمان بیاید.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود