خب ۳۰بوکی‌های عزیز اگر موافقید بدون هیچ مقدمه‌ای برویم سروقت پرفروش‌های سومین هفته بهاری امسال.

 

دیالوگ‌های ماندگار تاریخ سینما

مدت‌هاست در فضای مجازی شاهد نقل یک سری از دیالوگ‌های فیلم‌های سینمایی هستیم. دیالوگ‌های ماندگار تاریخ سینما که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های این هفته است مجموعه‌ای از بهترین دیالوگ‌های فیلم ها هست.

لینک خرید این کتاب

 

 

مثل خون در رگ‌های من (نامه‌های احمد شاملو به آیدا)

این کتاب لطیف و زیبا دوباره به فهرست پرفروش‌ها بازگشته است. همه دوستداران شعر معاصر می‌دانند که همسر مهربان احمد شاملو منبع الهام بسیاری از زیباترین عاشقانه‌های این شاعر بزرگ است. اصلا اسم آیدا در عنوان چند دفتر شعر شاملو آمده است.
پس چه کتابی برای دوستداران شعر شاملو از این بهتر که مجموعه‌ای از نامه‌های احمد شاملو به آیدا را در آن بتوان خواند.

با هم پاره‌ای از یکی از نامه‌ها را بخوانیم تا هم از زیبایی نامه‌ها لذت ببریم هم از وجه تسمیه نام کتاب با خبر شویم.

افسوس. چشم های تو که مثل خون در رگ های من دوید، یکبار دیگر مرا به زندگی بازگرداند. تصور می کردم خواهم توانست به این رشته پرتوان عشقی که به طرف من افکنده شده است چنگ بیندازم و یکبار دیگر شانس خودم را برای زندگی و سعادت آزمایش کنم. چه می دانستم که برای من، هیچگاه زندگی مفهوم درست خود را پیدا نخواهد کرد؟ چه می دانستم که دربدری و بی سر و سامانی سرنوشت ازلی و ابدی من است. چه می دانستم که تلاش من برای نجات از این وضع، تلاش احمقانه یی بیش نیست؟

لینک خرید این کتاب

 

سنت حسنه ۳۰بوکی‌ها در خرید کتاب‌های خودشناسی کماکان ادامه دارد. عنوان بعدی لیست پرفروش‌ها اثبات مدعای همیشگی ما است.

خودت را به فنا نده

نام کتاب دوستانه نیست. چه اصل انگلیسی آن چه ترجمه فارسی آن.
خود نویسنده هم کتاب خود را یک سیلی به صورت خواننده توصیف می‌کند. اما آنچه آماج حمله این کتاب است چیست؟
آنچه کتاب موجب به فنا رفتن ما می‌داند همین زمزمه‌های ذهن ماست که مدام در گوش ما این را می‌خوانند که خیلی تنبل و خرفتی و اصلا به درد هیچ کاری نمی‌خوری.
این کتاب به کسانی اختصاص دارد که آن خودگویی‌های بی حاصل را تجربه کرده‌اند. جریان بی‌پایان شک و بهانه، زندگی روزمره را به گند می‌کشد.
این کتاب سیلی دنیاست که بیدارت کند.

نقطه قوت کتاب وامداری نویسنده از افکار فیلسوفان بزرگ است. از سقراط، سنکا و اپیکتتوس تا هوسرل، هایدگر و ویتگنشتاین. این همان حلقه مفقوده کتاب‌های خودیاری جدید است. امری که قبلا توسط دیل کارنگی انجام میشد.

لینک خرید این کتاب

 

مصطفی مستور نویسنده محبوبی است و در میان کتابخوانان طرفداران زیادی دارد. بیشتر کتاب‌های وی مجموعه داستان کوتاه هستند. مستور نمایشنامه نیز نوشته است. اما این نویسنده با اولین رمان خود یعنی روی ماه خداوند را ببوس گل کرد. رمانی که این هفته به صدر جدول پرفروش‌ها بازگشته است.
مصطفی مستور به زبان انگلیسی هم مسلط است و چند ترجمه هم در کارنامه خود دارد. چند مجموعه داستان کوتاه و یک کتاب در مورد کارگردان محبوبش کیشلوفسکی از عناوینی هستند که ترجمه کرده است. مستور گاهی هم شعر می‌گوید و از وی یک مجموعه شعر نیز به چاپ رسیده است.

روی ماه خداوند را ببوس

روی ماه خداوند را ببوس اولین و معروفترین رمان مصطفی مستور نویسنده معاصر ایرانی‌ست داستانی که بر پایه اصولی فلسفی تعریف شده و نویسنده سعی کرده تا افکار دینی، معرفت شناسی، جامعه شناسی و… اندیشه‌های خود را از زبان شخصیت‌های داستان بیان کند.
در روی ماه خداوند را ببوس نویسنده سوالات زیادی را مطرح می‌کند که ممکن است برای خیلی از افراد پیش آمده باشد. در اصل درونمایه رمان روی ماه خداوند را ببوس از نوع اعتقادی و مبتنی بر شک وجدل آن هم شکی که یکی از دغدغه‌های فکری انسان مدرن امروزه و جدال با غیبت خداوند است.

لینک خرید این کتاب

 

و اما نوبتی هم باشد نوبت زندگی نامه است.

شدن

این کتاب که توانست در همان دو هفته نخست بیش از دو میلیون نسخه فروش داشته باشد و عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را نصیب خود کند، به شرح خاطرات میشل اوباما، همسر باراک اوباما، می‌پردازد.
«شدن» روایتی از زندگی شخصی خانم اوباما قبل و بعد از ورود به کاخ سفید است. او اولین بانوی اولِ آمریکاییِ آفریقایی‌تبار بود و شوهرش اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا محسوب می‌شود.
میشل اوباما با استفاده از شیوهای روایی و عمیق’ خواننده را به دنیای خود دعوت می‌کند و تجربیاتی را بیان می‌کند که شخصیت او را از دوران کودکی در منطقه‌ای فقیرنشین در شیکاگو تا زمانی که به بانوی اول امریکا گردید، شکل می‌دهد. این کتاب شرحی است از موفقیت‌ها و ناکامی‌های او در زندگی شخصی و عمومی. او در این کتاب به مشکلات ازدواجش ازجمله سقط‌جنین اشاره می‌کند و می‌گوید چگونه پس از دو بار بارداریِ ناکام، عاقبت، با لقاح مصنوعی موفق شد بچه‌دار شود.
میشل رابینسون اوباما (۱۹۶۴) از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بانوی اول امریکا بود. او فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه پرینستون و هاروارد است و مدت‌ها به کار وکالت پرداخته است. وی هم‌اکنون با همسرش باراک اوباما و دو دخترش مالیا و ساشا در واشنگتن زندگی می‌کند.

لینک خرید این کتاب

 

و در آخر یک سفرنامه. هفته قبل موا نوشته منصور ضابطیان که سفرنامه وی به ویتنام است پرفروش بود و این هفته یک سفرنامه دیگر هم کنار این کتاب آمده تا تنها سفرنامه فهرست پرفروش‌ها نباشد.

۹۷۶ روز در پس کوچه های اروپا

این کتاب سفرنامه محمد دلاوری خبرنگار معروف تلویزیون است. ۹۷۶ روز در پس کوچه‌های اروپا شرح سفر این خبرنگار به کشور بلژیک است.

با هم چند خط از این کتاب را بخوانیم.

یک شی بزرگ مانند یک کاناپه‌ی کهنه را نمی‌شود در بلژیک دور انداخت، یعنی «دور» در بلژیک وجود ندارد! نمی‌شود جایی را پیدا کرد که بگویی اینجا خوب است پرتش کن پایین…برویم! همه‌جا نزدیک است. همه‌جا یک هویت مشخص دارد. به همین نسبت جای «دورافتاده» هم وجود ندارد. نزدیک‌بودن به پایتخت و یا حتی به پادشاه و نه هیچ‌چیز دیگر مرکزیت نمی‌آورد. در محوطه‌ی کمیسیون اروپا بودم که رئیس اتحادیه با جمع اصحاب وارد محوطه شد، هیچ‌یک از کسانی که مشغول کارشان بودند از جایشان تکان نخوردند، ده متر آن‌طرف‌تر نظافتچی داشت زمین را تمیز می‌کرد، حتی برنگشت به رئیس کمیسیون بگوید حالت چطوره؟

لینک خرید این کتاب

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود