مدتی است شاهد استقبال کتاب‌خوانان از کتاب‌هایی هستیم که به‌صورت ناداستان یا تحلیلی به موضوع عشق می‌پردازند. نگاه سخیف یا رمانتیک رقیقی ندارند. مثل کتاب‌های آلن دوباتن. جستارهایی در باب عشق و سیر عشق. کتابی که امروز می‌خواهیم معرفی کنیم از همین‌گونه است و به‌تازگی منتشر شده است.

نویسندۀ کتاب را یکی از صد روشنفکری که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد می‌دانند. بل هوکس. خانم بل هوکس در کتاب مشهورش یعنی همین همه چیز دربارۀ عشق نگاهی نو به عشق دارد. کتاب به جز مقدمه سیزده فصل دارد. و همان‌طور که می‌توانید در فهرست کتاب ببینید به تمام جنبه‌های عشق پرداخته است.

بل هوکس به عشق از زوایای مختلفی نگاه کرده و همین دستاویزی شده است تا درمورد خیلی موضوعات دیگر هم صحبت کند: دروغگویی، خلوت و تنهایی، طمع‌کاری و پول‌پرستی، مصرف‌گرایی و ساده‌زیستی، تنبیه و مراقبت از فرزندان، تأثیر رسانه‌های بر جامعه، مرگ‌اندیشی و پذیرش مرگ، مفهوم خانواده و اهمیت نیایش.

13

نظر نیویورک تایمز درمورد این کتاب:

اعتراف‌نامه‌ای صمیمی که می‌گوید عشق ممکن است، و حمله‌ای به خودشیفتگی و خودخواهی.

 

هفته‌نامه پابلیشر می‌نویسد هر صفحۀ همه‌چیز دربارۀ عشق پر از نکات مفید و خردمندانه است که به خواننده کمک می‌کند بر ترس از صمیمیت مطلق و مرگ غلبه کند. نگاه خانم بل هوکس به عشق، جایگزینی خوش‌بینانه و خوشایند به انبوه کتاب‌هایی است که مرگ عشق را در زمانه‌ی بدبین ما جار می‌زنند.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود