لحظه‌ی اوج

حتما همه شما این جمله‌ی معروف را شنیده‌اید که پشت هر مرد موفق یک زن است! این کتاب مثال بارزی است برای این ضرب المثل!
احتمالا بیل گیتس را همه‌ی ما می‌شناسیم. رئیس شرکت مایکروسافت و یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد جهان. اما زنی که پشت این مرد موفق است کیست؟

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس که برخی او را نیمه‌ی دیگر بیل گیتس و برخی دیگر نیمه‌ی بهتر بیل گیتس می‌دانند، زنی است که در سال ۲۰۱۳ از سوی مجله‌ی فوربس به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

و حالا این زن موفق و تاثیرگذار در کتاب لحظه‌ی‌اوج به تمامی آدم‌ها علی الخصوص زنان جهان با لحنی متواضعانه اما در عین حال قوی وتکان‌دهنده می‌گوید که این لحظه، لحظه‌ی اوج شماست!

Bill-and-Melinda-marriage

این کتاب با محوریت توانمندسازی زنان برای تغییر هرچه بهتر جهان نوشته شده و نیروی محرکی است برای تمام کسانی‌که ناامید از شکست‌هایشان، دیگر انگیزه‌ای برای شروع دوباره ندارند! ملیندا گیتس در کتابش به شما یادآوری می‌کند که بسیاری از ویژگی‌هایی که فکر می‌کنید فاقد آن هستید، در اصل در گوشه‌ای از وجودتان پنهان شده و منتظر تلنگری برای ابراز وجود است! او دیدگاه شما را درباره‌ی خودتان، خانواده‌تان، کسب و کارتان و ده‌ها چیز دیگر تغییر می‌دهد و شما را به برخاستن و انجام بسیاری از کار‌های مهم زندگیتان تشویق می‌کند. در یک کلام لحظه‌ی‌ اوج یک بیانیه‌ی تاثیرگذار درباره شجاعت است.

اما جذاب ترین نکته‌ی این کتاب شیوه‌ی نگارش آن است! ملیندا گیتس در این کتاب با روایت داستان‌های عمیق و جذاب در کنار اطلاعات مستدلی که در اختیار مخاطب قرار می‌دهد توانسته کاری کند که تا مدت‌ها بعد از خواندن کتاب، تاثیر آن بر قلب و ذهن ما باقی‌ بماند.

 

پس اگر احساس می‌کنید نیاز به یک نیروی محرک برای پیشبرد اهدافتان دارید و یا کسی را می‌شناسید که در این شرایط است، این کتاب می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما یا آن فرد باشد.
یادتان نرود زمان منتظر ما نمی‌نشیند!

 

در آخر باهم قسمتی از کتاب را بخوانیم:

اگر خود را جدا یا برتر ببینم،
اگر تلاش کنم با پایین کشیدن دیگران خود را بالا بکشم ،
اگر باور داشته باشم افراد در سفری هستند
که من به پایان رسانده‌ام،
کارهایی انجام می‌دهند که من در آن‌ها استاد شده‌ام،
در تلاش برای انجام کارهایی هستند که به پایان رسانده‌ام
اگر هر گونه حسی داشته باشم که من بالاتر از آن‌ها هستم
بجای اینکه تلاش کنم با آن‌ها پیشرفت کنم،
آنگاه خود را از آن‌ها و از لحظه‌‌ی اوج جدا کرده‌ام.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود