اگر به روال زندگی این روزهایمان خوب دقت کنیم متوجه یک عمل مشترک بین همه افراد می‌شویم. هرکدام از ما به نوعی پیگیر اخبار این روزها هستیم. از گشت و گذار در کانال‌ها و صفحه‌های مختلف فضای مجازی که راست و دروغ اخبارشان هم مشخص نیست گرفته تا بالا و پایین کردن شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی و غیره!
اما هیچ توجه کرده‌ایم بعد از خواندن و شنیدن این همه خبر چه بر سر ذهن و روحمان می‌آید؟

همه ما فقط پیگیر اخبار هستیم اما تاثیر بزرگ آن بر روی زندگی و آرامش روانیمان را نادیده می‌گیریم. تاثیری که می‌تواند به اندازه‌ای منفی باشد که بدون اینکه خودمان متوجه باشیم زندگیمان را مختل کند.

bad-news1

امروزه دنبال کردن اخبار تبدیل به نوعی اعتیاد در بین مردم شده که رهایی از آن کار راحتی نیست. اما اگر با ما همراه باشید، ما راهکارهایی برای شما داریم تا زندگی آرام‌تری داشته باشید.

رولف دوبلی یکی از نویسندگان و کارآفرینان برتر سوئدی و نویسنده کتاب‌های محبوب و پرفروش هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زیستن است که تا به امروز کتاب‌های زیادی را درباره‌ی زندگی و معنای آن و روش‌های خوب زیستن منتشر کرده‌ است. امروز نیز قصد معرفی کتاب دیگری از این نویسنده سرشناس را داریم تا به کمک او زندگیمان را دلچسب‌تر کنیم.

اخبار را دنبال نکنیم

یادتان می‌آید بالاتر گفتیم که خیلی از ما از تاثیر اخبار بر زندگیمان غافل هستیم؟ خب حالا دوبلی در این کتاب قصد دارد مارا با این تاثیرات آشنا کند. او با استناد بر تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته دلایل زیادی برای عدم توجه به اخبار به ما ارائه می‌دهد و همچنین با ارائه تکنیک‌هایی کاربردی به ما کمک می‌کند این عادت را کنار بگذاریم و زندگی با کیفیت‌تری داشته باشیم. از نظر او در دنیای امروز اخبار از یک نوع سرگرمی بی‌خطر به یک سلاح کشتار جمعی مبدل شده که به طور مستقیم بر روی سلامت روان انسان‌ها تاثیر می‌گذارد و او قصد دارد ما را از این سلاح برهاند!

نظرتان چیست به داخل کتاب سرکی بکشیم؟

اول، مثالی از چیزی که من به آن علاقه‌ای ندارم. چند سال پیش ناگهان خودم را در موقعیتی یافتم که داشتم با حرارت فراوان راجع به رسوایی دوپینگ گروهی از ورزشکاران اظهارنظر می‌کردم، آن هم بااین‌وجود که اساساً ورزش را دنبال نمی‌کردم و چیزی در مورد چگونگی انجام دوپینگ توسط این ورزشکاران یا نحوۀ عملکرد آن‌ها نمی‌دانستم. من می‌توانستم خودم را از این اظهارنظرها و آشفتگی درونی ناشی از آن نجات دهم. یادم آمد که زمانی به‌طور اتفاقی هنگام گشت زدن در لابه‌لای اخبار نظرم به مطلبی در این درباره جلب شده بود. بدون خبر، آتش‌فشان نظرات من می‌توانست در آرامش خفته باقی بماند.

 

این کتاب برای تمام کسانی که خواهان یک زندگی با کیفیت و آرام هستند بهترین پیشنهاد است. پس آن را از دست ندهید.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود