سرزمینی را تصور کنید که همۀ آدم‌‌‌‌‌‌‌ها باید یک لباس خاکستری یک‌‌‌‌‌‌‌جور به تن کنند و مغز خود را آکبند نگه دارند. همه باید معمولی و مثل هم باشند؛ آیا این بهترین ویژگی و باارزش‌‌‌‌‌‌‌ترین صفتی است که «می‌‌‌‌‌‌‌توانند» داشته باشند؟! نه! «باید» داشته باشند! این دستور “رهبر دوست داشتنی” است.

 

نوربرت رایدل یک بچۀ استثنایی است که با دیگر هم‌‌‌‌‌‌‌کلاسی‌‌‌‌‌‌‌هایش متفاوت است. از کودکی مجبور شده بود بدون مهم‌ترین آدم‌های زندگی‌اش -مادر و پدرش-  و با یک عمه و عموی مزخرف و خسته کننده زندگی ‌‌‌‌‌‌‌کند.

بر خلاف قوانینی که می‌‌‌‌‌‌‌گوید اگر از فکر و ذهن خود کار بکشی کارت به جنون کشیده می‌شود و خیلی هم خطرناک است، او نمی‌‌‌‌‌‌‌تواند جلوی ذهن فعال و بازیگوش خود را بگیرد. به همین‌‌‌‌‌‌‌‌خاطر خسته از قوانین مسخره و بی‌‌‌‌‌‌‌‌معنی رهبر دوست‌‌‌‌‌‌‌‌داشتنی، ناگهان تصمیم عجیبی می‌گیرد!

 

فکرش را بکنید، جلوی همۀ هم‌‌‌‌‌‌‌کلاسی‌‌‌‌‌‌‌های ترسو و افسرده‌‌‌‌‌‌‌اش ادای رهبر دوست داشتنی را درمی‌‌‌‌‌‌‌آورد و پلیسِ حقیقت بلافاصله او را دستگیر می‌کند.

هر وقت اسم پلیس را می‌‌‌‌‌‌‌شنویم به یاد جرم و زندان می‌‌‌‌‌‌‌افتیم و چیزی که در ذهن ما نقش می‌‌‌‌‌‌‌بندد این است که پلیس آدم‌‌‌‌‌‌‌های بد را بخاطر اشتباه‌‌‌‌‌‌‌شان زندانی می‌‌‌‌‌‌‌کند. اما در این داستان کاملاً برعکس است. نوربرت بخاطر قوۀ تخیل و بامزه‌‌‌‌‌‌‌بودن دستگیر شده است. جرم اون این است که ناگهان دیگر دلش نخواسته که مانند همه معمولی باشد!

 

این کتاب جذاب و پرماجرا را بخوانید تا ببینید در آخر چه سرنوشتی در انتظار نوربرت باهوشِ خلافکار (!) است.

راستی این کتاب شامل تصویرگری‌های جالبی‌ست که به فضاسازی داستان کمک بسیاری کرده است. از شما دعوت می‌کنیم چند نمونه از آنها را در ادامه ببینید.

نوربرت نه چندان معمولی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نوجوانان است که به قلم جیمز پترسون و جویی گرین نوشته شده است. این کتاب توسط میلاد یساول به فارسی برگردانده شده و نشر روزگار آن را به چاپ رسانده است.

یکی دیگر از نقاط قوت این کتاب علاوه بر داستانی جالب و تصاویر بامزه، این است بر روی کاغذ بالکی (سبک) چاپ شده است.

در مورد نویسندگان کتاب کمی بیشتر بدانیم

جیمز پترسون نویسندۀ آمریکایی یکی از پردرآمدترین‌‌‌‌‌‌‌ها در حرفۀ نویسندگی به‌‌‌‌‌‌‌شمار می‌‌‌‌‌‌‌آید. او بیشتر با رمان‌‌‌‌‌‌‌های تخیلی‌‌‌‌‌‌‌اش شناخته می‌‌‌‌‌‌‌شود. پیش از این، چند کتاب از این نویسندۀ توانا به شما معرفی کرده‌ایم مانند زندگی مخفی یک بچه‌‌‌‌‌‌‌مثبت که در آن هم تابوی معمولی‌بودن‌‌‌‌‌‌‌ شکسته می‌‌‌‌‌‌‌شود. و جذابیت آثار این نویسنده دقیقاً به همین تابوشکنی‌های مثبتی است که به آن‎ها می‌پردازد.

جویی گرین در ۲۶ می ۱۹۵۸ در آمریکا متولد شد. تا به امروز بیش از ۵۰ جلد کتاب از او منتشر شده است.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود