با هدف اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق سیل زده؛ چهار کتابخانه سیار «بهار مهربانی» از استان‌های تهران و البرز وارد خوزستان شدند.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان از ورود کاروان بهار مهربانی از استان تهران و البرز به شهرستان‎های اهواز، باوی، هویزه، دشت آزادگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‎های عمومی خوزستان، با اجرای طرح بهار مهربانی در کتابخانه‌های عمومی، ۴ ایستگاه سیار بهار مهربانی از استان‎های تهران و البرز وارد خوزستان شدند.
منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه‎های عمومی خوزستان گفت: با هماهنگی معاونت توسعه کتابخانه‎های عمومی و تاکید دبیرکل برای اجرای فعالیت‎های متنوع فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان، ۴ ایستگاه سیار برای ارائه خدمات فرهنگی به خوزستان ارسال شد که با هماهنگی‎های لازم در اردوگاه‎های سیل زدگان استان به اجرای فعالیت‎های فرهنگی می‎پردازند.

وی افزود: با اجرای طرح بهار مهربانی، ۵ ایستگاه سیار کتابخانه‎ای با امکاناتی مثل کتاب و اسباب بازی، ویژه کودکان سیل زده در اردوگاه‌ها تدارک دیده شده است که به اجرای برنامه‌های فرهنگی مثل قصه گویی، بازی‌های جمعی، نمایش فیلم و اهدای کتاب می‌پردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: در روز گذشته یک ایستگاه سیار دیگر از استان کرمانشاه در مناطق سیل زده شهرستان‌های شوش و شوشتر فعالیت و برنامه‌های متنوع و شادی را برای کودکان سیل زده برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: کاروان‌های بهار مهربانی بر اساس مسیرهای مختلف برای بیش از ۹۰ کمپ اسکان که در حال حاضر در استان فعال است، برنامه ریزی شده است.

رستمی در پایان افزود: این کاروان‌ها در ۵ گروه که شامل کاروان بهار مهربانی ۱ برای پوشش شهرستان شوش و شوشتر؛ کاروان بهارمهربانی ۲ برای پوشش شهرستان اهواز؛ کاروان بهار مهربانی۳ برای پوشش شهرستان‌های باوی و شادگان؛ کاروان بهار مهربانی ۴ برای پوشش شهرستان هویزه و کاروان بهار مهربانی ۵ برای پوشش شهرستان حمیدیه و دشت آزادگان دسته بندی شده است.

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود