در زندگی هیچ نعمتی به‌اندازه‌ی شکست مورد چشم‌پوشی واقع نشده است.

 

عبور از دل سختی‌ها، ذهن ما را قوی‌تر می‌کند. پس از سختی‌ها و مشکلات نترسید و از مشکلاتی که بر سر راه رسیدن به خواسته‌هایتان پیش آمده دل آزرده نباشید، چرا که هرکدامشان در نهایت فرصتی برای قوی‌تر شدن در مسیر زندگی در اختیارتان قرار داده است. از این فرصت‌ها بهره ببرید!

دوران کودکی دیوید گاگینز با فقر، تبعیض نژادی و آزار جسمانی گذشت. اما او با اراده و سرسختی از جوانی افسرده، دارای اضافه وزن و بدون آتیه به یکی از برترین ورزشکاران استقامت جهان و نماد نیروهای مسلح ایالات متحده بدل شد.‌

دیوید گاگینز سرگذشت حیرت‌انگیز خود را در سخنرانی‌های انگیزشی جالب توجه و پرمخاطبش و نیز کتاب «نمی‌توانی به من آسیب بزنی» به اشتراک گذاشته است. این کتاب به تازگی توسط انتشارات میلکان منتشر شده است.

او ذهن انسان را قدرتمندترین سلاح دنیا می‎داند. پس راه موفقیت اینست که بر ذهنمان پیروز شویم و فرمان آن را به دست بگیریم.

گاگینز به مدت ۱۸ ماه سخت‌ترین دوره‌های آموزشی نیروهای مسلح ایالات متحده را تاب آورد، بدنش را در برابر بدترین ناملایمات قرار داد و حتی با پای شکسته دوید. او می‌گوید در شرایط سخت است که می‌فهمید توان انجام سخت‌ترین کارهایی را دارید که البته شاید بسیاری دیگر نیز توانایی‌اش را داشته باشند اما تمایلی به انجامش ندارند.

ویدیوی سخنان انگیزشی گاگینز را با زیرنویس فارسی اختصاصی ۳۰بوک در ادامه ببینید:

شاید بد نباشد این توصیه‌ی گاگینز را جدی‌تر بگیریم:

اگر به مرز شکست رسیدید، به خودتان بگویید با وجودی که از پا افتاده‌ام، اما هنوز در میدان هستم و می‌جنگم زیرا غیر از این راه دیگری ندارم. بدون رنج به صلح و آرامش نمی‌رسید. باید از درون دشواری‌ها، رنج‌ها، عذاب‌ها و مسئولیت‌ها رد بشوید تا بتوانید خودتان و نیروی واقعی‌تان را بشناسید. تنها آن هنگام است که به آرامش خواهید رسید.

دیوید گاگینز، زاده‌ی ۱۷ فوریه ۱۹۷۵، دونده‌ی دوی فوق‌ماراتن و دوچرخه‌سوار مسافت‌های فوق‌طولانی، نویسنده و سخنران انگیزشی است. او افسر بازنشسته‌ی یگان ویژه نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا است. او دارنده‌ی رکورد جهانی انجام بیشترین تعداد دفعات بارفیکس (تعداد ۴۰۳۰) طی ۲۴ ساعت است.

گاگینز پیش از دست یابی به موفقیت‌، اضافه وزن شدیدی داشت اما توانست ۴۸ کیلوگرم از وزنش بکاهد و از یک دوره‌ی ۱۸ ماهه‌ی طاقت‌فرسای آموزشی فارغ‌التحصیل بشود. او بر ذهن خود چیره شد و تصمیم گرفت این تجربه را با دیگران قسمت کند. کتاب «نمی‌توانی به من آسیب بزنی» شاهد رنج‌ها، شکست‌ها، تجربه‌ها و موفقیت‌های اوست.

David_goggins_1

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود