وین والتر دایر در ۱۰ مه ۱۹۴۰ در شهر دترویت آمریکا به دنیا آمد. او نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی بود.

کتاب قلمرو اشتباهات شما ( «چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟» در ترجمه فارسی ) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ مجله Watkins Magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تأثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

وین دایر بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه گذراند. در ابتدا مطالبش را در روزنامه به چاپ می‌رساند و در دانشگاه سنت جان به عنوان محقق کار می‌کرد و به برگزاری جلسات کنفرانس می‌پرداخت. سخنرانی‌هایش که در مورد کنترل افکار منفی و بالا بردن انگیزه بود، دانشجویان را به ثبت نام در کلاس‌هایش ترغیب کرد.

دایر کمی بعد ایده‌هایش را در کتاب «قلمرو اشتباهات شما» جمع‌آوری کرد و سپس به تلویزیون ملی راه یافت. سخنرانی‌های او بر خلاف دیل کارنگی یا استیفن کاوی تنها به حوزه‌ی کسب و کار و تجارت محدود نمی‌شد، بلکه کنترل ذهن و ایجاد تغییرات درونی در افراد را هدف گرفته بود و توصیه می‌کرد که مردم راه حل مشکلات‌شان را در درونشان جستجو کنند. وین دایر به خوانندگانش پیشنهاد می‌کرد که معنوی باشند.

لینک خرید کتاب‌های این نویسنده

او در سال ۲۰۱۲ پس از ابتلا به سرطان خون، پیامی در وبلاگش منتشر ساخت:

شاید این بیماری، به‌نوعی پاسخ بدن من به زخم‌های روحی و روانیم باشد. روابط شکست‌خورده‌ی گذشته یا هر چیزی شبیه این. هرچه هست، بدن همیشه می‌داند که چه می‌کند و آن را در حد کمال انجام می‌دهد.

وین دایر در ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵ در گذشت. گرچه وین دایر در آمریکا بیشتر به عنوان بهترین سخنران مشهور است، در جهان به خاطر کتاب‌هایش شناخته شده است.

خود مقدس شما، برای هر مشکلی راه حلی معنوی وجود دارد، مراقبه، ندای درون، باور کنید تا ببینید، همه هستی درون شماست، عید شما مبارک، وجود متعالی انسان، عظمت خود را بیابید، بخواهید تا به شما داده شود، توانمند سازی کودکان، ماندن در مسیر، معمار سرنوشت خود باشید، باورهای غلط شما، نیروی اراده، نقاط ضعف شما، درمان با عرفان، هدایایی از آیکیس، چگونه شخصیت خود را دگرگون سازید، ۱۰ راز دستیابی به موفقیت و آرامش درون؛ برخی از عناوین کتاب‌های ترجمه شده‌ی وین دایر به فارسی هستند.

برخی نقل قول‌ها از وین دایر:

دنیا مانند پژواک اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: «سهم مرا بده… » دنیا مانند پژواکی که از کوه برمی‌گردد، به تو خواهد گفت: «سهم مرا بده… » و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می‌شوی. اما اگر به دنیا بگویی: «چه خدمتی برایتان انجام دهم؟… » دنیا هم به تو خواهد گفت: «چه خدمتی برایتان انجام دهم؟…»

هرکس به دیگری زیانی برساند یا ضربه‌ای به کسی بزند، بیشترین زیان را خود از آن خواهد دید، چرا که هرکس در دادگاه عدل الهی در برابر اعمال ناروای خودش مسئول است.

تنها راه تغییر عادتها، تکرار رفتارهای تازه است.

برای آغاز هر تحول در خود، ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه کن کنید.

از مهم‌ترین کارهایی که به عنوان یک آدم بزرگ می‌توانید انجام دهید اینست که گهگاه به شادمانی دوران کودکی برگردید.

اگر مختارید که بین حق به جانب بودن و مهربانی یکی را انتخاب کنید، مهربانی را انتخاب کنید.

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود