socialmedia-load

مینیمالـیسم دیجیتال کتابی‌ست در مورد روابط پراضطراب‌مان با فناوری. اگر دنبال نقشه‌ی راهی برای رها‌کردنِ خودتان از قیدوبند ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، گوشی‌ هوشمند و صفحه‌نمایش هستید، خواندن این کتاب را پیشنهاد می‌کنیم.
در‌واقع فناوری نه خوب است و نه بد. نکته‌ی اصلی این‌جاست که از آن برای تقویت اهداف و ارزش‌ها‌مان استفاده کنیم نه این‌که اجازه بدهیم فناوری از ما استفاده کند؛ و کتاب مینیمالیسم دیجیتال راهش را به ما نشان می‌دهد.

مینیمالیسم چیست؟
مینیمالیسم هنر درک‌کردن مقدار کافی از هر چیز است. مینیمالیسم دیجیتال این نگاه را به دنیای فناوری شخصی‌مان می‌برد و راه‌حل تمرکزداشتن در جهانی‌ست که روز‌به‌روز آشفته‌تر می‌شود.
در کتاب مینیمالیسم دیجیتال نویسنده‌ی کتاب پرفروش کارعمیق ،فلسفه‌ای را برای استفاده از فناوری معرفی می‌کند که زندگی‌های بی‌شماری را بهبود بخشیده است. نیوپورت با بررسی نمونه‌های متنوعی از زندگیهای واقعی ـ از کشاورزان آمیش گرفته تا پدر و مادرهای به‌ستوه‌آمده و برنامه‌نویسان سیلیکان‌ولی ـ شیوه‌های متداول مینیمالیست‌های دیجیتال و ایده‌های حمایت‌کننده‌ی آن‌ها را شناسایی می‌کند.او نشان می‌دهد چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال در روابط‌شان با شبکه‌های اجتماعی بازنگری کرده و لذت‌های دنیای برون‌خط را دوباره کشف می‌کنند و از طریق دوره‌های منظم خلوت‌گزینی، ارتباط با خودِ درونی‌شان را از نو می‌سازند. بعد هم راهبردهایی را با ما در میان می‌گذارد تا بتوانیم این شیوه‌ها را در زندگی‌مان بگنجانیم و این کار را با روندی سی‌روزه به ‌اسم پاکسازی دیجیتال آغاز می‌کند که در‌ حال‌ حاضر به هزاران نفر کمک کرده تا کم‌تر احساس استیصال کنند و بتوانند کنترل امور را در دست بگیرند.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

نظر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود