پنج پیشگویی برای نجات یک قلمرو…

حدود دو سال و هفت ماه و سیزده روز از آخرین زمانی که گریگور از ته دل احساس خوشحالی و خوشبختی داشت، گذشته است. تقریبا بعد از ناپدید شدن پدر زندگی روی خوشش را از او و خانواده‌اش دریغ کرد؛ او در حال حاضر پسر بچه یازده ساله‌ای‌ست که به جای آنکه برای تفریح و خوش گذرانی‌های تعطیلات تابستانی‌اش برنامه بریزد، در این فکر است که چگونه تا پایان تابستان در نبود مادر از مادربزرگ مریض احوال و خواهر دو ساله‌اش بوتز مراقبت کند. گریگور خودش را برای یک تابستان کسل‌‌کننده آماده کرده، غافل از آنکه دنیایی عجیب و پر رمز و راز دقیقا زیر همین شهری که زندگی می‌کند؛ نیویورک، انتظارش را می‌کشد.

دنیایی که در آن انسان‌ها با سوسک‌های غول پیکر، خفاش‌ها، جوندگان، حشرات غو‌آسا و موجودات عجیب و غریب دیگر زندگی می‌کنند. ساکنان این دنیا در جدالی بزرگ با موش‌های صحرایی وحشتناکی هستند که هدفشان تصرف تمامیت قلمرو زیرزمینی است.

و حالا پیشگویی اول؛ ساکنان این دنیای زیرزمینی گمان‎ می‌کنند که گریگور همان جنگجوی نجات‌دهنده‌ای‌ست که در پیش‌گویی‌ها از او یاد شده؛ اما گریگور تمایلی به باور این پیشگویی ندارد و ترجیح می‌دهد هرچه زودتر به خانه برگردد. درست زمانی که قصد رفتن دارد حقیقتی برایش روشن می‌شود که او را از رفتن باز می‌دارد. حقیقتی که شاید راز ناپدید شدن پدرش را برایش روشن کند…

او نمی‌داند که باور پیش‌گویی اول او را به وادی پیش‌گویی‌های بعدی می‌کشاند.

این تنها سرآغاز ماجرای گریگور و قلمرو زیرزمینی است. او مسیر عجیب و طولانی در پیش دارد. مسیری که در آن  قدم به قدم پرده از پیش‌گویی‌های جدیدی برداشته می‌شود و نقش اصلی در تمام آن‌ها بر عهده جنگجوی نجات دهنده گریگور است. او دیگر تنها به دنبال کشف راز ناپدید شدن پدرش نیست، بلکه مسوولیتی بزرگ‎تری بر دوش دارد؛ سرنوشت قلمرو زیرزمینی در دستان اوست و زمان زیادی برای نجات آن ندارد.

مجموعه پنج جلدی «تاریخ اعماق زمین»، روایت‌گر پنج پیش‌گویی است. پیش‌گویی جنگجو، پیش‎گویی بِین، پیش‌گویی خون، پیش‌گویی زمان، و پیش‌گویی آخر یا بهتر است بگوییم قدم آخر گریگور برای نجات قلمرو زیرزمینی کشف یک رمز است. رمزی که نتیجه نهایی این نبرد را معین می‌کند.

این مجموعه که از دسته داستان‌های علمی تخیلی نشر ویدا محسوب می‌شود، به قلم سوزان کالینز، (نویسنده سومین مجموعه تخیلی پرفروش دنیا، سه گانه عطش مبارزه) در حدود سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ چاپ و منتشر شده است. داستان این پنج جلد به سبب فضای تخیلی حماسی‌ و همچنین اشاره‌هایی به مفاهیمی همچون نسل‌کشی، جنگ‌های بیولوژیکی و اطلاعات نظامی، نه فقط برای نوجوانان، بلکه برای بزرگسالان نیز می‌تواند انتخاب جذابی برای مطالعه باشد.

اگر شما هم مانند گریگور احساس می‌کنید به دلیل شرایط امروزی، تابستان کسالت‌باری را می‌گذارید، خودتان را به دست ماجراهای قلمرو زیرزمینی بسپارید. شاید این دنیای زیرزمینی و ماجراهای عجیب و غریبش انتظار شما را هم می‌کشد!

در انتها برای درک بهتر و بیشتر از فضای داستان طراحی جلدهای یکی از نسخه‌های چاپ شده این اثر را برایتان به نمایش می‌گذاریم:

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود