خب دوستان ۳۰بوکی بیایید با هم نگاهی بیاندازیم به عناوین پرفروش هفته‌ای که گذشت. هفته‌ای که تقریبا نیمه‌تعطیل بود و شاید فرصت خوبی بود برای کتابخوانان که فارغ از مشغله کمی با کتاب‌ها خلوت کنند.

اول از کتاب‌های خودشناسی شروع کنیم.

خرده عادت‌ها

این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه سیستمی ایجاد کنید که با استفاده از آن هر روز یک درصد بهتر شوید.
عادت‌های بدتان را رها کنید و بچسبید به عادت‌های خوب. از خطاهایی که بیش‌تر مردم هنگام تغییر عادت‌ها مرتکب می‌شوند، پرهیز کنید و بر بی‌انگیزگی و بی‌ارادگی غلبه کنید.

 

 

 

 

 

لینک خرید این کتاب

عنوان بعدی کتاب شرمنده نباش دختر است. این کتاب در حقیقت اثر جدید نویسنده کتاب پرفروش خودت باش دختر است.

شرمنده نباش دختر

این کتاب سه بخش دارد. بخش اول به نُه بهانه مرسوم می پردازد که باید کنار گذاشت. بهانه‌هایی مثل زنانِ دیگر این کار را نمی‌کنند، من آدمی نیستم که خیلی به دنبال اهدافش باشد، زمان کافی ندارم یا دختران خوب هیاهو به پا نمی‌کنند.
بخش دوم آموزش هفت رفتار است. رفتارهایی مثل: به دیگران اجازه ندهید منصرفتان کنند و نه گفتن را یاد بگیرید.
بخش سوم آموزش شش مهارت است. مهارت‌هایی مثل: برنامه‌ریزی، اعتماد به نفس، استقامت و مدیریت.

لینک خرید این کتاب

حالا نوبت می رسد به تاریخ و روایت شفاهی آن

 

پیکان سرنوشت ما

پیکان سرنوشت ما با بهره‌گیری از خاطرات و نوشته‌های احمد خیامی به تاریخ تولید پیکان می‌پردازد.
کدامین یک از ما است که با پیکان خاطره‌ای نداشته باشد؟
کتاب «پیکان سرنوشت ما» روایتی با جزئیاتی بسیار و گاه تخصصی در حوزه صنعت و اقتصاد است که در عین تخصصی شدن اطلاعاتی درباره جامعه به خواننده می‌دهد که به جذابیت کتاب می‌افزاید و از روزگاری می‌گوید که احمد خیامی در مشهد چشم به جهان گشود و در خانواده‌ای مذهبی با جدی مشروطه‌خواه و تحول‌خواه رشد و نمو یافت. در عین حال آنچه که بعدها سهم مهمی در زندگی خیامی بازی کرد، ماشین پیکان ریشه در کسب کار پدرش داشت، پدر خیامی در دوران پیشاتجدد کاروانسراداری بود که پس از تحول و تغییر در احوال روزگار، کاروان‌سراداری را با گاراژداری تاخت زد و وارد دنیای ماشین شد و همین نقطه تحولی در زندگی فرزندانش شد.

از دیگر ویژگی‌های کتاب عکس‌های بسیار جالبی از کارخانه و خط تولید پیکان و دیگر خودروها است.

لینک خرید این کتاب

و حالا برویم سراغ عناوین پرفروش ادبیات
خبر رسیده است که دیگر هوشنگ مرادی کرمانی قصد ندارد بنویسد. ما در مجله ۳۰بوک در مورد این تصمیم و آخرین کتاب آقای نویسنده یادداشت کوتاهی نوشته‌ایم. اینجا کلیک کنید و نگاهی به آن بیاندازید.

قاشق چای خوری

هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده مطرح اعلام کرده است که این آخرین کتابی هست که از او منتشر می‌شود.
این کتاب دربردارنده ۱۵ داستان کوتاه است و به غیر از چهار داستان که پیش‌تر در نشریه داستان منتشر شده بودند همه آنها داستان‌های جدیدی هستند. داستان‌های این کتاب کاملا جدی است و فضای طنز ندارد و رگه‌هایی از عشق هم در آن‌ها دیده می‌شود. داستان‌ها در زمان حال و فضای شهری اتفاق می‌افتد و حالت اجتماعی دارند.

لینک خرید این کتاب

و اما بالاخره اولیس هم ترجمه شد. گرچه فعلا فقط بخشی از آن. در مجله ۳۰بوک در مورد مشکلات و ماجراهای ترجمه اثر معروف جیمز جویس در ایران نوشته‌ایم. اینجا کلیک کنید و مفصل در مورد اولیس بخوانید.

اولیس

بالاخره پس از سال‌ها انتظار بخش اول رمان مهم قرن یعنی اولیس ترجمه و چاپ شد.

رمان “اولیس” جیمز جویس با ترجمه‌ی فرید قدمی مورد استقبال چشمگیر مخاطبان قرار گرفت.

جلد اول این رمان چهار جلدی در نمایشگاه کتاب تهران توسط انتشارات مانیاهنر عرضه شده است و با انتشار جلد دوم در شهریور ۹۸ ادامه خواهد یافت.

 

لینک خرید این کتاب

همین چند روز پیش مرتضی کلانتریان مترجم برجسته درگذشت. در اینجا یادداشتی که در این مورد نوشته‌ایم  را بخوانید. حالا اما یکی از کتاب‌هایی که مرتضی کلانتریان سال‌ها پیش ترجمه کرده بود و سال‌ها هم بود که اجازه چاپ نداشت مورد استقبال وسیع علاقه مندان به ادبیات قرار گرفته‌است.

وجدان زنو

نویسنده کتاب ایتالو اسووو سهامدار یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی ایتالیا بود. فراغت از کار تجاری گهگاهی به او امکان می دهد که به نویسندگی بپردازد. در ظرف سی سال کار نویسندگی، سه رمان منتشر می کند: یک زندگی، سالخوردگی و بعد از یک سکوت بسیار طولانی (۲۵ سال تمام)، که بی شک ناشی از عدم موفقیت این دو رمان بود، وجدان زنو. این بار اقبال رو می آورد و کتاب شهرت جهانی پیدا می کند و نویسندگانی چون جیمز جویس، والری لاربو، بنژامین کرمیو و دیگران به تفصیل از آن تجلیل می کنند. اسووو این کتاب را تحت تاثیر اندیشه های شوپنهاور نوشته است که معتقد است اگر به کل بشری بنگریم جز ترادژی چیزی در آن نخواهیم یافت، در حالی که اگر به جزئیات آن توجه کنیم طنز و کمدی را جلوه گر می یابیم. در این کتاب نیز همین دو جنبه ی زندگی انسان به نحو استادانه ای ترسیم شده است. در وجدان زنو اندیشه ی مرگ دست از گریبان زنو برنمی دارد و او بر این عقیده است که زندگی مبارزه ی بیهوده ای است که در آن سرانجام برد ما مرگ خواهد بود. درباره این کتاب گفته اند که:
یک شاهکار عظیم و باورنکردنی… در طول یک قرن احتمال دارد فقط پنج یا شش اثر به این غنا و عظمت خلق شود.

لینک خرید این کتاب

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود