اگر از علاقه‌مندان کنکاش در تاریخ خلقت و بشریت هستید و  موضوعات کتاب‌هایی نظیر انسان خردمند برایتان جذاب است ما برای شما یک پیشنهاد مطالعه‌ ناب داریم. پیشنهادی از سمت بیل گیس!

دوره آموزشی همواره محبوب من
بیل گیتس

دیوید کریستین مورخ و محقق تاریخ روسیه از آکسفورد انگلستان مدرک کارشناسی و از اونتاریوی کانادا کارشناسی ارشد و سرانجام از آکسفورد مدرک دکترای تاریخ‌اش را گرفـت و در فاصلـه سال‌های ۱۹۷۵ الی ۲۰۰۰ در دانشگاه مک کواری سیدنی تدریس کرد. وی به دلیل تدریس و ترویج رشته در حال ظهور «تاریخ بزرگ» مشهور شده است.
کریستین پروژه «تاریخ بزرگ» را که نوعی جمع‌بندی و رویکرد چندجانبه علمی به کل تاریخ بشر است و به مطالعه تاریخ از مهبانگ تا امروز می پردازد با حمایت بیل گیتس راه اندازی کرد.

او در سال ۱۹۸۹ شروع به تدریس اولین دوره در مورد این موضوع کرد و تاریخ را از بیگ بنگ تا به امروز با استفاده از یک رویکرد چند رشته‌ای با کمک دانشمندان در تخصص‌های متنوع از علوم ، علوم اجتماعی و علوم انسانی بررسی کرد.

تاریخ بزرگ، تاریخ بشر را از نظر تاریخ کیهانی، زمین‌شناسی و بیولوژیکی چارچوب می بخشد. از انفجار بزرگ تا پیدایش نخستین ستارگان، منظومه شمسی، حیات بر روی زمین، دایناسورها، هومو ساپینس، کشاورزی، عصر یخبندان، امپراتوری‌ها، سوخت‌های فسیلی ، سفر به کره ماه و جهانی‌سازی گسترده. و رویدادهای آینده…

دیوید کریستین در کتاب خاستگاه انسان و جهان هستی راهی را که عالم به گفته حافظ «از سرحد عدم تا به اقلیم وجود» پیموده با نگاهی دقیق و گذرا بررسی می‌کند و در پایان ضمن بر شمردن لغزش‌هـا و رویکردهای نارسای کنونی بشـر می‌کوشد تا راه رهایی و برون رفت از فاجعه جهانی آنتروپوسین یا دوره‌گذاری را که در آن هستیم نشان دهد.
وی می گوید:

«اگر بتوانیم این دوره گذار را طی کنیم و به جهانی پایدار برسیم با نگاهی به گذشته خواهیم دید که انسان‌ها توانسته‌اند به شکل نوینی از پیچیدگی دست یابند که می‌توان آن را انقلاب انسانی نامید.»

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود