سال‌هاست نه پیکان تازه‌ای از کارخانه بیرون می‌آید، نه سر و کله پیکان‌های کهنه زیاد پیدا می‌شود‌، لااقل در شهرهای بزرگ، اما هرچه کوچه‌ها و خیابان‌ها از پیکان خالی‌تر می‌شود، بازار «پیکان‌پژوهی» رونق بیشتری می‌گیرد.

پیکان سرنوشت ما

دو سال پیش، در اردیبهشت ۱۳۹۶، پنجاه سال از تولد این خودرو ‌گذشت. به آن مناسبت، یک شماره از مجله آنگاه به پیکان اختصاص یافت، اتومبیلی که در خاطره جمعی چند نسل از ایرانیان نقشی بسیار پررنگ‌تر از اتومبیل دارد. همان وقت‌ها، فیلم مستند این پیکان (کار شاهین آرمین و سهراب دریابندری) در سینماهای هنر و تجربه اکران شد. قبل از آن هم روایت دکتر عباس کاظمی از «پیکان و توده‌وار شدن زندگی شهری در دهه ۱۳۶۰»، در کتابش، امر روزمره در جامعه پساانقلابی، منتشر شده بود. در میان گفته‌ها و نوشته‌ها جای روایت اول‌شخص خالی بود: خاطرات برادران خیامی.

پیکان سرنوشت ما سرگذشت برادر بزرگتر است: احمد خیامی (۱۳۰۳ ـ ۱۳۷۹)، از «تولد و خانواده» تا شراکت برادرها و نقشه‌های بلندپروازانه‌‌شان که به تولید اتومبیل در ایران انجامید، مناسباتش با آخرین شاه ایران و خاطرات خواندنی‌اش از او، و البته پیامد تلخ رونق کسب‌وکار، یعنی «جدایی دو برادر». روایت خیامی بسیار شیرین و صمیمانه است، و قلمش ساده و گیرا، انگار پیرمردی خوش‌محضر برایتان از زندگی پرماجرایش می‌گوید.

مقدمه مفید کتاب را هم دکتر علی‌اصغر سعیدی نوشته است. او را با تحقیقاتش درباره زندگی و کارهای تاجران و صاحبان صنایع عصر پهلوی می‌شناسیم. در آخرین فصل، با کارهای دیگر احمد خیامی، مثلاً راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش، هم آشنا می‌شوید. چند عکس دیدنی هم، با کیفیت خوب، در پایان کتاب می‌بینید.

منبع: شماره ۳ کتابنامه ۳۰بوک

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود