یکی از جذابیت‌های مطالعه تاریخ، کندوکاو در زندگی افرادی‌ست که نقش پررنگی در تاریخ داشته‌اند. اما آنچه که این جذابیت را دو چندان می‌کند یک راوی خوب است. راوی که زیر و بم تاریخ را به شیوه‌ای هیجان انگیز روایت کند.

و خب چه کسی بهتر از جایلز میلتون. مورخ و نویسنده بریتانیایی که معروف است به سرگرم کننده‌ترین راوی تاریخ! کسی که در کتاب‌هایش داستان‌ها و رازهای سر به مهر تاریخ را برای خواننده نمایان می‌کند. رازهایی که شاید کمتر کسی سر وقتشان رفته باشد اما تا دلتان بخواهد جذاب‌اند!

همین جذابیت‌ میلتون را بر آن داشت که مجموعه‌‌ کتابی بنویسد به نام «مجموعۀ فصل‌های ناگفته تاریخ» و در آن پرده از ناگفته‌های تاریخ بردارد.

قبل‌ترها اولین جلد از این مجموعه را که به همت انتشارات چترنگ ترجمه و منتشر شده بود، به شما عزیزان معرفی کردیم و به چشممان دیدیم که این تکه‌های گم شده تاریخ چگونه در کمترین زمان ممکن با استقبال بالایی از سمت مخاطبین مواجه شد.

روایت شنگولانه تاریخ (معرفی کتاب وقتی هیتلر کوکائین می‌زد و مغز لنین جا به جا می‌شد)
این بار نیز قصد داریم دومین کتاب از این مجموعه هیجان انگیز را که به تازگی هم منتشر شده، داغ داغ برایتان معرفی کنیم.

وقتی چرچیل گوسفندان را قربانی می‌کرد و استالین به یک بانک دستبرد می‌زد

میلتون استاد این است که یک واقعه تاریخی را در اوج ساده نویسی به اوج هیجان برساند! او بارها در نوشته‌هایش وقایع و شخصیت‌های تاریخی مرده و فراموش شده را در قالب ساده‌ترین کلمات و بدون قلمبه‌گویی‌های اضافی برای خواننده زنده کرده است.

جلد دوم این مجموعه کتابی خنده‌آور، حیرت انگیز و غیر عادی است.

در کتاب وقتی چرچیل گوسفندان را قربانی می‌کرد و استالین به یک بانک دستبرد می‌زد هم نوبت به چرچیل، استالین و.. رسیده است. ماجرای به قتل رسیدن استالین به دست یکی از نزدیک‌ترین افرادش، سرگذشت دانشمندی روسی که اصول اخلاقی را زیر پا گذاشت و در تلاش بود با لقاح مصنوعی موجودی شبه انسانی پدید آورد، داستان خانواده‌ای که نهنگی قاتل در دریا کشتی‎شان را نابود کرد و آن‌ها سی و هشت روز تمام بدون ذخیره غذایی در دریا سپری کردند و خیلی ماجراهای جذاب دیگر چیزی‌ست که در این کتاب درباره وقایع تاریخی می‌خوانیم.

صفحات این کتاب با سرگذشت مردمانی خاص، گانگسترها، پادشاهان، دختران برده و نازی‌ها پرشده‌اند. ماجرای ظاهر شدن چارلی چاپلین پس از مرگش به شگفت انگیزترین شکل ممکن. یا ماجرای شدیدترین شوکی که ملکه الیزابت دوم در زندگی‌اش با دیدن یک دزد روی تخت خوابش تجربه کرد و…

به نظر ما یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های این کتاب عناوینی‌ست که نویسنده برای هر بخش در نظر گرفته است. عناوینی مانند: ملاقات با ملکه در تختخواب، زنی که برای هیتلر بچه آورد، چارلی چاپلین را می‌دزدند، مردی که مونالیزا را دزدید و…

پیشنهاد می‌دهیم خودتان نگاهی به فهرست کتاب بیندازید:

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود