کتاب فوتبال علیه دشمن به قلم سایمون کوپر و ترجمه عادل فردوسی پور قدرت و نفوذ فوتبال در عرصه‌های غیر فوتبالی را مورد بررسی قرار داده و از تأثیر فوتبال در دگرگونی ساختارهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی صحبت می‌کند.

همچنین کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن که توسط خود عادل فردوسی پور خوانده شده ، مدتی است به بازار آمده است.

اگر نسخه‌ی چاپی کتاب را خوانده‌اید باز هم کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن حال و هوای دیگری دارد. از طرفی شبیه شنیدن یک گزارش مهیج فوتبال با صدای عادل فردوسی‌پور است. از طرف دیگر فردوسی‌پور موقع خواندن کتاب جزییاتی را رعایت می‌کند که آن را به عنوان نسخه‌ی شنیداری از نسخه‌ی چاپی متمایز می‌کند.
انگار موقع خواندن یک ویرایش سریع هم انجام داده و جملات خیلی روان‌تر هستند. بخشی از این نسخه‌ی صوتی  مربوط به بازی هلند و آلمان است که با پیروزی هلند پایان پذیرفت . یکی از آن بازی‌هایی که انتقام‌جویانه بود و هلندی‌ها پاسخ جنگ را در زمین فوتبال دادند. عنوان فصل دوم عبارتی است که رینوس میشل مربی هلندی همیشه آن را به کار می‌برد: «فوتبال جنگ است».

این یکی از بهترین توصیفات درباره فوتبال است. فوتبالی که به قول بیل شنکلی فراتر از مرگ و زندگی است. فوتبالی که ما آن را با صدای عادل فردوسی‌پور تجربه کردیم و حالا دلمان برای تجربه‌ی دوباره‌ی فوتبال با صدای او تنگ شده است.

منبع: خبرگزاری موج

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود