نزدیک پرتگاه برو… و اگر شد بپر. غم جدایی و فقدان را احساس کن. یاس و ناامیدی را احساس کن. خشم را احساس کن. می‌ترسی؟ اشکالی ندارد. در تاریکی بمان. با آن نجنگ و سعی نکن فرار کنی. از تاریکی نترس. تاریکی قسمتی از مسیر است. زیباترین پروانه‌ها هم از تاریکی پیله‌ها بیرون می‌آیند…

آیا از این نقطه‌ زندگیتان که در آن ایستاده‌اید احساس رضایت می‌کنید یا گمان می‌کنید در آن گیر افتاده‌اید؟
از خودتان، سبک زندگیتان، محل زندگیتان و…

فکر می‌کنید جرات خارج شدن از این نقطه را دارید؟ احتمالا نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید و همین باعث شده پا در مسیر تحول نگذارید. شاید هم ترس از تغییر و همراهی نکردن دیگران شما را از حرکت در این مسیر بازداشته است.

اما ما کسی را می‌شناسیم که شما را در این مسیر همراهی می‌کند و نقطه شروع را نشانتان می‌دهد.

شارون بلکی نویسنده، اسطوره‌شناس و روان‌شناسی‌ست که در زمینه کشف و عمیق سازی ارتباط انسان با زمین و قدرت متحول کننده اسطوره و داستان فعالیت می‌کند. او سفر شخصی خودش را برای رهایی از این نقطه اشتباه یا به قول خودش خراب آباد آغاز کرده و با طی مراحل سفر به خود حقیقی‌اش رسیده است. شما هم می‌توانید دست در دست او  بگذارید و مسیر تحول و یافتن رسالت اصلیتان در این جهان را بپیمایید. او مانند یک مشاور دراین راه قدم به قدم همراهیتان می‌کند.

بلکی در کتاب “زنانی که از ریشه می رویند” به تمام زنانی که از روی ترس، سرکوب و فشار قرن‌ها سکوت کرده‌اند، فراخوانی می‌دهد برای تحول تا قدرت‌های غریزی و خرد ناب‌شان را بازیابند و چون درختان ریشه بدهند و برخیزند.

این کتاب در اصل سفری قهرمانی- محیط زیستی است. سفری با ماهیتی زنانه که قدم اول برای شروعش شناخت خود و جهان اطرافمان است. نویسنده در این کتاب از زنان می‌خواهد قدرت خود را پس بگیرند و نقش کهن خود به عنوان نگهبان و محافظ زمین را از سر بگیرند. او در این کتاب با الهام از اساطیر و زنان معاصر موفق، ما را به سمت بیداری و کشف قدرت وجود‌یمان سوق می‌دهد.

تفاوتی ندارد زن باشیم یا مرد. مطالعه این کتاب تحول‌انگیز برای همه ما ضروری‌ست. برای هرکسی که دغدغه تغییر دارد. چرا که وظیفه همه ما این است که ارزش وجودی خودمان را پیدا کنیم و دنیای بهتری بسازیم.

شارون بلکی این کتاب را در ۱۰ فصل و با نثری داستانی اما عمیق پیش برده است. به ترتیب که فصل‌ها را بخوانید و جلو بروید شاهد تغییر روند کتاب و تحولاتی که در نویسنده و خودتان پیش آمده می‌شوید.

برای مطالعه کتاب بد نیست به تو‌صیه‌های مترجم که در اول کتاب آمده هم توجه کنیم. مهم‌ترینش این است که با این کتاب به عنوان یک دوره خودشناسی برخورد کنیم و در حین مطالعه قلم و کاغذ کنار دستمان داشته باشیم و مشاهدات درونیمان را یادداشت کنیم. همچنین در فصل آخر این کتاب که سخن آخر نام دارد سوالاتی طراحی شده که مترجم پیشنهاد کرده در پایان هر فصل به آن‌ها جواب دهیم.

این کتاب مدت هاست جز کتاب های تاثیرگذار و پرفروش جهان است، روزنامه‌های گاردین و تایمز آن را ستوده‌اند و در سال ۲۰۱۶ جایزه Nautilus Book Award را از آن خود کرده است.

پس بد نیست به این کتاب اعتماد کنید و برای تغییر دست به کار شوید.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود