یکی از خالقان متبحر داستان‌های ترسناک امروزی، نویسنده‌ای آمریکایی‎ست ملقب به «پادشاه وحشت». استفن (استیون) کینگ نویسنده رمان و داستان کوتاه و یکی از برترین نویسندگان قرن حاضر است. آثار او اغلب در ژانر وحشت نوشته شده و به جرات می‌توان گفت او در حال حاضر برترین نویسنده این ژانر است. نکته جالب آثار کینگ که می‌تواند خود سند تبحر و قدرت قلم او باشد این است که تقریبا تمام کتاب‌های کینگ یا برنده حداقل یک جایزه و یا نامزد دریافت جایزه شده‌اند. همچنین از بسیاری از آثار او فیلم‌های ماندگاری توسط بزرگترین کارگردانان سینما ساخته شده است.

کتاب امروز جدیدترین اثر این نویسنده بزرگ است، ترسناک‌ترین کتاب سال ۲۰۱۹ . پس دست در دست فرمانروای وحشت بگذارید و وارد دنیای جذاب و هیجان‌انگیز این کتاب شوید. ماجرایی که حسابی شما را مسحور خودش می‌کند، هیجان و آدرنالین خونتان را بالا می‌برد، لحظه‌ای مجال کنار گذاشتن کتاب را به شما نمی‌دهد و در کنار همه این‌ها حرفی برای گفتن دارد.

کتاب موسسه

نویسنده: استفن کینگ

مترجم: سعید دوج

ناشر: روزگار

 

از نظر عده‌ای از منتقدین رمان موسسه احتمالا بهترین اثر کینگ است. داستانی مرموز، اثرگذار، ترسناک و در عین حال قابل باور. این کتاب که از بدو انتشار در فهرست پرفروش‌ترین‌های جهان قرار گرفته، برای طرفداران کینگ و کلا طرفداران ژانر وحشت، تجربه‌ای جدید از یک داستان ترسناک و وحشت‌آور است. داستانی از کودکانی جهش یافته با توانایی‌های خاص و جنگ بی پایانشان با نیروهای شیطانی. موسسه روایتی‌ست منحصر به فرد با فضایی سراسر تعلیق و شخصیت‌های پیچیده.

ماجرای کتاب از چه قرار است:

نیمه‌های شب، در خیابانی آرام، متجاوزانی بی سر و صدا وارد خانه‌ای شدند و پس از به قتل رساندن پدر و مادر لوک الیس،او را ربودند. تمام این عملیات در کمتر از دو دقیقه اتفاق افتاد. لوک زمانی که بیدار شد خود را در اتاقی شبیه اتاق خودش یافت. با این تفاوت که به جای پنجره اتاقش دیواری بود. خارج از در اتاق او درهای دیگری بود که پشت همه آن‌ها کودکان دیگری با استعدادهایی خاص نظیر قدرت کنترل ذهن و جا به جایی اشیا با ذهن زندانی شده بودند.

در این موسسه عجیب، مدیر بی رحمی به نام خانم زیگزبی و همکاران شرورش در تلاش بودند تا قدرت‌های خارق‌العاده این کودکان را خارج کرده و به گونه‌ای خود در دست بگیرند. اینجا هیچ وجدان و خط قرمزی وجود ندارد و تقریبا هیچ کس هم تاکنون موفق به فرار از این موسسه نشده است. چه بر سر لوک و کودکان دیگر این مجموعه می‌آید؟

 

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود