چهارشنبه، چهارم اردیبهشت ۹۸ اولین روز از سی و دومین نمایشگاه بین‌الملی کتاب بود. این نمایشگاه تا چهارده اردیبهشت با حضور ناشران داخلی و خارجی به میزبانی کشورمان برگزار می‌شود. مهمان ویژه‌ی امسال، کشور چین است.

شعار چین به‌ عنوان مهمان ویژه «آشنایی با چین» است. این شعار حکایت از امید این کشور دارد با این هدف که مردم سرتاسر جهان از طریق کتاب‌ها به زیبایی و گوناگونی فرهنگ چینی پی ببرند. لوگوی مُهر چین با ‌پس‌زمینه‌‌ی قرمز و کاراکترهای واضحی که بر آن نقش بسته، نه تنها حکایت از قدمت فرهنگ چین دارد، بلکه نشان‌گر پیشرفت‌های آشکار، پویا و نوآورانه‌‌ی چین معاصر است.

دانشگاهیان، دانشجویان، اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور، فرهیختگان، اهالی رسانه و مطبوعات، طلاب، دانش آموزان، اهالی فرهنگ، هنر و قلم و دیگر اقشار مختلف جامعه به عنوان مخاطبان اصلی این رویداد بزرگ فرهنگی به شمار می‌آیند.

به گزارش ستاد خبری، مسعود گلابی از عرضه‌ی بیش از شصت هزار عنوان کتاب در بخش کودک و نوجوان خبر داد و تصریح کرد ۲۷۰ ناشر با شصت هزار عنوان کتاب در این بخش فعال هستند.

وی با بیان اینکه جانمایی تمامی ناشران بخش کودک و نوجوان به شکل متمرکز در طبقه‌ی همکف رواق شرقی با هدف اجرای عدالت بین ناشران صورت گرفته است، اضافه کرد: با توجه به خساراتی که بارندگی سال گذشته به ناشران مستقر در چادر وارد کرده بود، امسال هماهنگی‌‌های لازم صورت گرفت تا با اتمام فضاسازی طبقه‌ی همکف، ۲۷۰ ناشر در مساحتی بالغ بر ۶۵۰۰ مترمربع جانمایی شوند.

مسعود گلابی با ابراز خرسندی از رضایتمندی و استقبال ناشران بخش کودک و نوجوان از اجرای این طرح و استقرار به شکل متمرکز گفت: مخاطبان بخش کودک و نوجوان امسال می‌‌‌توانند به‌سهولت از تمامی غرفه‌‌ها بازدید کرده و اجحافی در حق هیچ ناشری به دلیل دسترسی دشوار یا پراکندگی ناشران در محوطه‌ی نمایشگاه نخواهد بود.

وی راهروهای عریض و دسترسی‌‌های متعدد در بخش کودک و نوجوان را از نقاط قابل توجه این بخش در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دانست و افزود: یازده درب برای سالن کودک و نوجوان اختصاص یافته که همگی باز و قابل دسترسی است.

برای رسیدن به نمایشگاه حتی‌الامکان توصیه شده است از خودروهای شخصی استفاده نشود و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود.

آدرس نمایشگاه کتاب تهران: خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلی امام خمینی (ره)

ساعت کار نمایشگاه: ۱۰تا ۲۰

مسیرهای قابل دسترسی از طریق مترو و تاکسی:

دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی. که ایستگاه مصلی بر روی خط یک(قرمز) و ایستگاه بهشتی در محل تقاطع دو خط یک و سه(آبی کم رنگ) قرار دارد.

از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب می‌روند، استفاده کنید.

قبل از حضور در نمایشگاه از طریق سایت نمایشگاه، www.tibf.ir می‌توانید از موقعیت سالن‌ها مطلع شوید همچنین می‌توانید از طریق این سایت مشخصات کتاب و محل استقرار ناشر مورد نظر را جستجو کنید.

و در محوطه‌ی نمایشگاه، سالن‌ها، میزها و غرفه‌هایی تحت عنوان اطلاع رسانی رایانه‌ای وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به آنها کتاب و ناشر مورد نظر خود را پیدا کنید. مثل سال‌های گذشته باجه‌های امانات و پست نیز دیده می‌شود.
کتاب­های عرضه شده در نمایشگاه امسال با ده درصد تخفیف ارائه می­‌شود.

امسال فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب حضور پیدا کرده است. بازدیدکنندگان از این غرفه می‌توانند از تخفیفات ویژه‌ی ۳۰بوک برای ایام نمایشگاه بهره‌مند شوند. همچنین کتابنامه‌ی کاغذی ۳۰بوک در این غرفه به علاقمندان به رایگان اهدا می‌شود. گفتنی است ۳۰بوک در نمایشگاه فروش کتاب به صورت حضوری ندارد.

آدرس غرفه ۳۰بوک در نمایشگاه کتاب تهران: طبقه دوم رواق شرقی، بخش ناشران دیجیتال، بخش استارت‌آپ‌های فرهنگی

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

نظر

  1. فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

    ممنون از پوشش خبری نمایشگاه کتاب که خیلی بهش علاقه دارم و از شهرستان میرم تهران برای این نمایشگاه.
    سی بوک عزیز ممنون میشم نمایشگاه های فرهنگی دیگه مثل نمایشگاه های صنایع دستی رو هم پوشش بدین چون کاربرهای زیادی از فروشگاه اینترنتی شما بازدید میکنن.
    موفق باشید و سپاس گذار

    پاسخ

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود