منوچهر حسن‌زاده، مدیر و مسئول انتشارات مروارید اعلام کرد طی روزهای گذشته گزینه شعر سیدعلی صالحی به چاپ پانزدهم رسیده و طی هفته آینده توزیع خواهد شد.

حسن‌زاده در توضیح این اتفاق: ما در شرایط ایده‌‌آلی از حیث استقبال مردم از شعر نیستیم و با وجود نایاب شدن کاغذ و گرانی مصالح کتاب، گزینه شعر صالحی را به چاپ پانزدهم رسانده‌ایم، زیرا تقاضا بالا بود و آمار نشان می‌دهد که علاقه‌مندان به شعر صالحی، در شرایط گوناگون از کلام وی استقبال می‌کنند و این یک اتفاق خارق‌العاده است.

لینک خرید این کتاب

متعاقبا با سیدعلی صالحی تماس گرفتیم، سراغ شعر تازه و دفتر جدید را گرفتیم که صالحی در جواب گفت: از همه ناشرین خود، از همه هوخواهان شعر پیشروپارسی ممنونم که سرشان برای تنگناها درد نمی‌کند، به هر نحو و با هر سختی که هست نمی‌گذارند شعر و کتاب بمیرد.

وی ادامه داد: وقتی که آقای حسن‌زاده این گزینه را از من خواست (یادم هست نوروز بود، در دیدار با سیمین بانوی بهبهانی که یادش گرامی) به خودم گفتم «عجب! فکر می‌کردم شاید مروارید سراغ امثال من نیاید!» اما آمد. وقتی که این گزینه منتشر شد باز به خودم گفتم: «خوب است که مثلا تا چاپ هفتم این دفتر در قید حیات باشم.» این پندار نه از سر ناامیدی، بلکه با نظر به بیماری‌های سختی که دارم، به ذهنم رسید. مقاومت کردم و زندگی ادامه دارد، شعر ادامه دارد، امید ادامه دارد، مردم با ما هستند. ثروت و سلوک من همین است. ممنونم!

سیدعلی صالحی در پایان گفت: در حال کار بر کلمات خود هستم. شاید سال ۱۳۹۸ بعد از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دفتر تازه‌ام را منتشر کنم.

منبع: خبرگزاری ایبنا

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

نظر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود