اکثر کودکان درگیر مشکلات رفتاری مشترک و به‌خصوصی هستند که اگر در کودکی حل شوند، تا حد زیادی از مشکلات بزرگسالی، جلوگیری می‌شود. می‌می‌نی این کار را برای کودک شما انجام می‌دهد. می‌پرسید چطور؟ به بهترین شکل ممکن! با زبان شعر و ترانۀ کودکانه و با کلی تصویر خوش‌رنگ و پرانرژی تا هرچه بهتر در ذهن کودک نقش ببندد.

می‌می‌نی یک بچه میمون شیرین و بازیگوش است که همراه مامانی (مادرش) طی داستان‌هایی در قالب شعر و ترانۀ کودکانه با مشکلات و اتفاقاتی روبه‌رو می‌شود. او در نهایت با کسب تجربه یاد می‌گیرد، کارهایی که اشتباه است را انجام ندهد و با شرایط خاص کنار بیاید، مانند: اولین روز مهدکودک، راستگویی، آشغال ریختن روی زمین، نقاشی کشیدن روی دیوار و…

ممکن است بعد از چند بار خواندن کتاب برای دلبندتان، ناگهان ببینید که این بار با شما هم‌خوانی می‌کند و یک گروه سرود دونفره تشکیل داده‌اید و با صدای بلند شعرها را با شادی کنار هم می‌خوانید. تعجب نکنید! به این دلیل که اشعار کتاب کوتاه و با کلمات ساده و روان سروده شده‌اند، تا برای کودک خسته‌کننده نباشند؛ که در نهایت باعث می‌شود خیلی راحت آن‌ها را حفظ کند.

آیا می‌خواهید مطمئن شوید که کودکتان با دقت به داستان و روند آن گوش داده است؟ یا نکات آموزشی داستان به‌طور کامل به او تفهیم شده است؟ در هر جلد از این کتاب‌ها پنج سوال در صفحۀ آخر طراحی شده است که با پرسیدن آن‌ها از کودکتان، تمام این نکات برای شما روشن می‌شود.

کیف کتاب می‌می‌نی

 

نظرتان چیست با یک تیر دو نشان بزنید و به‌جز کتاب، یک کیف زیبا هم به کودکتان هدیه بدهید؟

اگر نظرتان مساعد است، پیشنهاد می‌کنیم به‌جای اینکه کتاب‌ها را تک‌تک تهیه کنید، کل مجموعه را -که داخل یک کیف با رنگ‌های شاد و طرح می‌می‌نی با جنس فوم قرار گرفته‌اند- به‌صورت یکجا سفارش دهید.

به او بگویید کیف را روی دوشش بیندازد و کتاب‌هایش را  هرکجا که دلش خواست با خود ببرد. هر وقت خواست می‌تواند یکی از آن‌ها را بردارد و بخواند.

5جلد از این مجموعه از لحاظ آموزشی به‌قدری مفید بوده که مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گرفته است:

  • درخت و برگ و ریشه می‌می‌نی پیدا می‌شه
  • پرنده رو درخته می‌می‌نی شده شلخته
  • می‌می‌نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره
  • می‌می‌نی پشت پرده یه سکه پیدا کرده
  • می‌می‌نی الهی بد نبینی

مجموعۀ ۱۲جلدی می‌می‌نی توسط انتشارات افق منتشر و بر روی کاغذ گلاسۀ برش خورده به شکل لب‌گرد چاپ شده است و مخاطب آن خردسالان هستند. اشعار کتاب سرودۀ آقای ناصر کشاورز است.

ناصر کشاورز (زادهٔ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۱ درتهران) شاعر و نویسندۀ کتاب‌های کودکان است. وی دارای نشان درجه یک هنری است. او برگزیدۀ دومین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی شعر فجر در بخش کودک و نوجوان بوده است.

شاید برای شما (به‌خصوص دهه شصتی‌ها) جالب باشد که بدانید وی فعالیت رسمی خود را با مجلۀ کیهان بچه‌ها شروع کرد و نخستین شعر او در سال ۱۳۶۲ در همان مجله به چاپ رسید.

سایر افتخارات وی شامل موارد ذیل است:

  • «نشان ماه طلایی» از جشنوارۀ بزرگ ادبیات کودک و نوجوان
  • برندۀ نشان «مداد پرنده» از جشنوارۀ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
unnamed

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود