کتاب چهره های موسیقی اثر شاپور بهروزی - کتابسرا | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
چهره های موسیقی

چهره های موسیقی

کتابسرا

قیمت: 550,000 ریال

اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات کتابسرا منتشر کرد:
چاپ نخست این کتاب در پاییز 1367 منتشر شد و 5 سال بعد به چاپ دوم رسید. اما بنا به دلایلی همچون مشکلات صدور مجوز نشر، فرصتی برای انتشار چاپ سوم پدید نیامده بود.
نکته جالب توجه درباره این کتاب این است که چاپ نخست آن در سال 57 و درست زمانی منتشر شد که تنها ده سال از انقلاب می گذشت و در این مدت هرگونه فعالیت های مروبط به موسیقی، اعم از بخش دولتی یا خصوصی، ممنوع بود. و یا در حداقل سطح ممکن بود.
قرار بود این کتاب به جلد های بعدی نیز برسد که متاسفانه این امر میسر نشد. اما مولف بارها در پانویس صفحات کتاب خواننده را به جلد دوم حوالت داده است.
شاپور بهروزی در صفحه 561 چاپ نخست این کتاب در سال 1367 نوشته است:«خواننده عزیز، این کتاب به قصد انتفاع مادی نوشته نشده است.و نگرشی است کوتاه به تاریخ موسیقی کشور و در راه تحقق یک رسالت فرهنگی. بین سال های 1314 تا 1357. مقالات و نوشته های پراکنده ای در زمینه تاریخ موسیقی و زندگینامه برخی مسیقیدانان نوشته شده و یا در رسانه های گروه پخش گردیده ولی هیچ کدام در یک مجموعه مرتب و منظم گرد نیامده تا بتواندبه عنوان مرجع در دسترس پژوهشگران و علاقمندان قرار گیرد».
وقتی جلد نخست این کتاب منتشر شد استاد ایرج افشار شرح مختصری بر آن در مجله «آینده» نوشت و آن را کتابی اراسته و پرکشش توصیف کرد. با انتشار آن، گویی سدی شکسته شده باشد، آرام آرام جریان کتاب سازی ها به راه افتاد. و ده سال بعد، جریان به سیلابی تبدیل شد که خوب و بد، با ارزش وبی ارزش و خس و خاشاک را با هم به ارمغان آورد.
در این کتاب به شرح فعالیت های موسیقی دانان مشهوری چون مرتضی نی داوود، فریدون حافظی، علی تجویدی، پرویز یاحقی، داریوش صفوت، پرویز مشکاتیان، جواد معروفی، مصطفی کمال پورتراب، مرتضی حنانه و برخی دیگر از بزرگان موسیقی پرداخته شده است.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی هنر موسیقی


شابک 9789645506351
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی هنر
موضوع فرعی موسیقی
نویسنده شاپور بهروزی
مترجم
ناشر کتابسرا
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 3
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب وزیری
جلد کتاب گالینگور
تعداد صفحه 734 صفحه
وزن 1300 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 100 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 1 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی