فروشگاه آنلاین کتاب 30بوک
کتاب عمومی
اقتصادی
عمومی
حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد
حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد

حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد

360,000ریال

324,000 ریال

نشر:

توضیحات کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد

انتشارات بان منتشر کرد:
یک فرصت خوب برای آموختن اقتصاد
وقتی وزیر سابق اقتصاد یونان برای دخترش از اقتصاد می گوید

یانیس واروفاکیس، وزیر سابق اقتصاد یونان در این کتاب با استفاده از زبانی واضح و مثال‌هایی مشخص، نامه‌هایی به دختر جوانش می‌نویسد تا در مورد اقتصاد به او توضیح دهد و بگوید اقتصاد چگونه عمل می‌کند، از کجا آمده و چگونه در خدمت منافع برخی و در صدد تضعیف برخی دیگر برمی‌آید.
او در کتاب «صحبتی با دخترم درباره اقتصاد؛ یا سرمایه‌داری چگونه کار می‌کند و چگونه شکست می‌خورد» پای بانک‌داران و سیاست‌مداران را به بحث باز می‌کند تا در مورد منشا تاریخی نابرابری در بین ملت‌ها توضیح دهد.
او همچنین می‌خواهد در کتابش این عقیده فراگیر که «هر چیزی قیمتی دارد» را زیر سوال ببرد و نشان دهد که چرا بی‌ثباتی اقتصادی می‌تواند یک خطر مزمن قلمداد شود.
نهایتا واروفاکیس توضیح می‌دهد که چگونه سیاست‌های بازارمحور در پرداختن به سلامتِ رو به زوال سیاره‌ای که نسل دخترش وارث آن هستند، کاملا ناتوان بوده و خواهد بود.
ویژگی منحصر به فرد این کتاب این است که نویسنده در آن می‌کوشد مانند پدری بنویسد که می‌خواهد به سوال‌های اساسی دخترش در مورد عصر حاضر پاسخ دهد؛ پاسخ‌هایی که دختر جوان بتواند با بصیرت موجود آنها در برابر شکست‌ها و تاریکی سیستم کنونی مجهز شده و راهی به سمت بدیلهای دموکراتیک‌تر پیدا کند.
یانیس واروفاكیس (1961، یونان) سال‌ها پیش از این كه در 2015به‌‌عنوان وزیر اقتصاد دولت چپ‌گرای یونان منسوب شود، در دانشگاه‌های انگلستان، استرالیا و امریكا استاد اقتصاد بود. خاطرات او از تجربه‌ی حضورش در دولت، در كتابی به‌عنوان بزرگسالان در اتاق: نبرد من با دستگاهِ حاكم اروپا در صدر پرفروش‌ترین كتاب‌های سال 2017قرار گرفت. كتاب قبلی او و آن‌چه بر سر ضعیفان می‌آید حق‌شان است؟: اروپا، ریاضت و تهدید ثبات جهانی نیز در صدر جدول پرفروش‌ترین كتاب‌های سال2016 قرار داشت. واروفاكیس در حال حاضر استاد اقتصاد دانشگاه آتن است و برای مخاطبان گسترده‌ای در سرتاسر جهان به‌عنوان یكی از بنیان‌گذاران جنبش دموكراسی در اروپا (DiEM25) سخنرانی می‌کند. کتاب تاریخ مختصر سرمایه‌داری؛ حرف‌هایی با دخترم درباره‌ی اقتصاد، نوشته‌ی واروفاکیس و ترجمه‌ی فرهاد اکبرزاده در سال 1397 توسط نشر بان منتشر خواهد شد.
دختر او سِنیا حالا پانزده سال دارد و در استرالیا زندگی می‌كند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

تعداد مشاهده این کالا:
6125 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
12 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
1 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
3 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
84 نفر

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • علی شمس الدینی
   • پاسخ به نظر

   کتاب فوق العاده ایه. ترکیبی عالی از تاریخ و فلسفه و ادبیات با محوریت اقتصاد، و به زبان خیلی خودمونی. حتما بخونیدش

  • تصویر کاربر

   • نازیلا نجابت
   • پاسخ به نظر

   من معرفی این کتاب را در کافه کتاب رادیو شنیدم و خریدم ولی خیلی پشیمونم از وقتی که گذاشتم برای کتاب، خیلی کتاب مزخرف و بیخودیه تو این دوران که ارزشمتدترین کالای مل زمان است فقط باید کتابهایی را خرید که ارزش صد بار خواندن داشته باشد نه مثل این کتابها که هیچ ارزش افزوده ای برای ما نخواهد داشت، خیلی کتاب بدی بود

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران