30بوک
کتاب عمومی
ورزشی
شطرنج
هنر ایده پردازی و انتخاب حرکت در شطرنج

هنر ایده پردازی و انتخاب حرکت در شطرنج

(4)

980,000ریال

784,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
920

علاقه مندان به این کتاب
6

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
2

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب هنر ایده پردازی و انتخاب حرکت در شطرنج

انتشارات شباهنگ منتشر کرد:
رهایی از خطاهای ناخواسته در «فرآیند فکر کردن» شطرنجباز اگر مهم تر از «دانش گشایشی» وی نباشد، قطعا کمتر از آن نیست!
بنجامین مارکوویچ بلومنفلد
نشریه ی شماره 1، شطرنج شوروی، 1936
خواندن این کتاب یک «باید» بسیار مهم در مسیر رسیدن به درجات بالای استادی در شطرنج است. یکی از بهترین منابع شطرنجی است که مناسب برای بهبود «محاسبه» و «شیوه ی فکر کردن» است.
استاد بزرگ پویا ایدنی
عضو تیم ملی و قهرمان زیر 18 سال شطرنج جهان در 2013
به رغم اهمیت تقویت «مهارت ذهنی بازیکن» و تدوین روش های آموزش «شیوه ی صحیح اندیشیدن» و تمرین روش های مختلف برای پرورش ابتکار، خلاقیت، ایده پردازی و محاسبه که از مهارت های کلیدی در رابطه با ذهن بازیکنان شطرنج است، منابع و محتوای آموزشی زیادی نداریم و باید تلاش و پژوهش بیشتری در این زمینه انجام شود.
کتاب حاضر توسط مربی برجسته ی گرجستانی، قهرمان شطرنج مکاتبه ای اروپا و استاد بین المللی پاتا گاپریندشویلی در سال 2004 تهیه و تدوین شده و یکی از شناخته شده ترین و غنی ترین منابع در رابطه با این موضوع در جهان شطرنج است. در این کتاب نویسنده با کنکاش و دسته بندی مهارت های مختلف ذهن شطرنجباز، تمرین های طبقه بندی شده و بسیار جالبی انتخاب کرده است که ذهن خواننده را در جهت صحیح و برای تقویت سریع آن ویژگی خاص گام به گام آماده می کند. گاپریندشویلی قصد دارد ایده ها و محتوای آموزشی خود را که در جریان سالیان متمادی کار فشرده جمع آوری کرده، با خوانندگان خود به اشتراک گذارد. بیش از 700 پوزیسیون ناب برای این کتاب انتخاب شده که حاوی الگوهای متفاوت شیوه ی فکر کردن در شطرنج هستند. همه ی پوزیسیون ها توسط استاد بزرگ پویا ایدنی با کمک انجین های نیرومند آنلاین (Live Engines) دوباره کنترل شده اند تا احیانا هیچ ایده ای در آن ها نادیده نمانده باشد. در سرتاسر محتوای کتاب توجه ویژه ای به نقش «منطق» و «ابتکار» شده و تلاش شده موضوع «ایده پردازی» و «خلاقیت» شطرنجی نمایان شود. در مجموع خواننده مطالب بسیار مفیدی در این کتاب پیدا خواهد کرد. سطح محتوای مطالب کتاب در درجه ی اول مناسب برای بازیکنان 1800 تا 2300 است. هرچند دیگر بازیکنان نیز می توانند از آن بهره برداری و درک و شیوه ی اندیشیدن خویش را تقویت کنند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

عیدی