تاریخچه‌ تانگو

تاریخچه‌ تانگو

380,000ریال

361,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
121

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
2

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب تاریخچه‌ تانگو

انتشارات نیلوفر منتشر کرد:
کتاب حاضر گلچین کوچکی است شامل مقاله ی تاریخچه ی تانگو، داستان خوانی، و سه نقد فیلم از بُرخس، همراه با پنج گفت و شنود با او و یک گفت و شنود با ماریا کُداما (همسر دوم بُرخس).
در مقاله ی تارریخچه ی تانگو، بُرخس از چگونگی شکل گرفتن تانگو در میان گاوچوها و مهاجران حاشیه نشین بوئنوس آیرس و رواج آن در آرژانتین و پاریس سخن می گوید. او ترانه های میلونگاها و تانگوهای قدیمی را سرشار از شادی و شیطنت و خشونت و شجاعت می داند و از این که تانگوهای جدیدی بیانگر اندوه و شِکوه و ناله از ناکامی ها شده اند ابراز ناخرسندی می کند.
در بخش داستان خوانی برای دانشجویان دانشگاه کلمبیا، در خلال خوانش داستان «سرانجام دوئل»، بُرخس، هرجا که لازم می بیند توضیحاتی می دهد یا از فوت و فن هایی که به کار بسته است سخن می گوید. پس از آن، به پرسش های فراوان دانشجویان درباره این داستان و برخی آثار دیگرش پاسخ می دهد.
در بخش « بُرخس، منتقد سینما» سه نقد فیلم از بُرخس درباره همشهری کِین، خبرچین، و کینگ کُنگ عرضه شده است.
در گفت و شنودها، بُرخس درباره ی داستان، شعر، فلسفه، ... سخن می گوید. از جمله، در گفت و شنود چندروزه ی متفاوتی که رمان نویس و سفرنویس سرشناس، پُل ثِرو، با بُرخس (در خانه اش در بوئنوس آیرس) انجام داده است جلوه های بسیار جالبی از شخصیت او نمایان می شود. و، در گفت و شنودی که سال ها پس از مرگش با همسر دومش ماریا کداما صورت گرفته است، از گوشه هایی از زندگی خصوصی او، علاقه مندی هایش، نگرش اش به زندگی و مرگ، روزها و لحظه های پایانی زندگی اش سخن به میان آمده است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

دفعات مشاهده کتاب
121

دفعات پیشنهاد کتاب
0

کسانی که کتاب را بخوانند
0

کسانی که کتاب را پسندیدند
2

کسانی که کتاب را نپسندیدند
0

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران