حقایق نهان دروغ های عیان

(12)
نویسنده:
نشر:

1,695,000ریال

1,356,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
1497

علاقه مندان به این کتاب
30

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
1

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب حقایق نهان دروغ های عیان

انتشارات روزنه منتشر کرد:
«حقایق نهان، دروغ‌های عیان» قرار است ریشه‌ها، نحوه عمل و پیامدهای مهم پدیده‌ای را مورد بررسی قرار دهد که از بدو شکل‌گیری جوامع انسانی با بشر همراه بوده است؛ پدیده‌ای که از کوچک‌ترین واحدهای تجمع انسانی در سطح خانواده و گروه‌های دوستی، تا بزرگترین آنها در سطح جامعه سیاسی قابل ردگیری است: «تحریف ترجیحات».
تیمور کوران، دانشمند ترکیه‌ای-آمریکایی تلاش می‌کند با بهره‌گیری از رویکردی میان‌رشته‌ای و با استفاده از دانش برآمده از روانشناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد و علوم سیاسی دریابد چه انگیزه‌ها و مشوق‌هایی موجب می‌شوند افراد ترجیحات‌شان را در بسیاری از موارد نادرست یا حتی وارونه،‌ بازنمایی کنند؛ و از آن مهم‌تر اثر چنین عملی بر شکل‌گیری، ماندگاری و سقوط ناگهانی ساختارهای کلان اجتماعی و سیاسی چیست. ظاهراً پاسخ به پرسش اول علی‌الخصوص برای شهروندانی که ذیل ساختارهای سرکوبگر سیاسی زندگی می‌کنند، یا برای خواننده آشنا با این قبیل ساختارها چندان سخت به‌نظر نمی‌رسد. اما نکته مهم اثر کوران این است که به ما نشان می‌دهد «تحریف ترجیحات» در واقع نه منحصر به موضوعات و مسائل حساسی است که ریشه یا اثر در سپهر سیاست دارند، و حتی نه لزوماً مختص نظام‌های دیکتاتوری و سرکوب‌گر.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (1)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

    • ستاره روشن
    • پاسخ به نظر

    اگر مثل من به خواندن تحلیل‌هاى سیاسى و رفتارهاى اجتماعى علاقه‌مند هستید اما نمیدانید چه کتابى را براى شروع انتخاب کنید توصیه من به شما کتاب حقایق نهان است. این کتاب با بیانى ساده و روان چشم شما را به روى حقایقى عجیب میگشاید.

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ