تبر

(3)

950,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
568

علاقه مندان به این کتاب
10

می‌خواهند کتاب را بخوانند
1

کسانی که پیشنهاد می کنند
1

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب تبر

انتشارات نیلوفر منتشر کرد:
نوشتن تبر، مثل بسیاری از داستان های خوب، شاید با یک فکر شروع شده باشد که به ذهن همه ما هم بارها رسیده اما پسش زده ایم، زیرا ته دلمان باور داریم که قواعد زندگی اجتماعی با قواعد جنگ یکی نیست.
از این گذشته میان حقیقت و مجاز فرق می گذاریم و اگر کسی معنای مجازی یک ضرب المثل یا اصطلاح را نداند و آن را به معنای حقیقی بگیرد، اشکالی در کار او می بینیم و او را به زبان ندانی و حتی ساده لوحی متهم می کنیم.
اما تبر داستان چنین آدمی است، آدمی که میدان رقابت را میدان جنگ و از میدان به درکردن رقیبان را به معنای کشتن آن ها می داند. به این اعتبار، پایه داستان بر نوعی بازی با الفاظ و شوخی با کلمات است، اما از این نقطه آغاز که بگذریم هیچ چیز عجیب یا غیرعادی ای در آن نیست. تلقى دور از ذهن قهرمان داستان از رقابت البته سایه اش را بر سراسر داستان می اندازد.
-حسین معصومی همدانی
دانلد وست لیک، نویسنده ی امریکایی آثار کمیک۔ جنایی باید جایزه ی نوبل را ببرد. دیگر بس است ستایش از وقایع نویسان عصا قورت داده و وحشت زده و شبه ژرف اندیش وضعیت بشر. وست لیک زرنگ و باهوش و بامزه است -نویسنده ای پُرکار- و خیلی هم ژرف اندیش. ولی مگر داوران نوبل شوخ طبعی هم سرشان می شود؟ فکر نکنم.
- ویلیام کریستول
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ