30بوک
کتاب عمومی
سیاست
عمومی
چرا هانا آرنت را باید امروز خواند

چرا هانا آرنت را باید امروز خواند

(2)
نشر:

موجود نیست

دفعات مشاهده کتاب
805

علاقه مندان به این کتاب
7

می‌خواهند کتاب را بخوانند
0

کسانی که پیشنهاد می کنند
0

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب چرا هانا آرنت را باید امروز خواند

انتشارات آشیان منتشر کرد:
اخیرا علاقه به آثار هانا آرنت در جهان به طرز شگفت آوری جان تازه به خود گرفته است. آرنت نسبت به گرایش های شوم موجود در حیات معاصر که همچنان بر گلوی جهانیان پنجه می فشارد و جهان را با تهدیدهای جدی مواجه می سازد، سخت ژرف نگر و تیزبین بود. او مفهومی از سیاست و آزادی همگانی ارائه می دهد که ملاکی است انتقادی جهت داوری درباره چیستی نابسامانی سیاست در عصر حاضر.
ریچارد برنشتاین معتقد است که آرنت را باید امروز خواند، زیرا بینش نافذش به ما یاری می رساند که بام درباره ظلمتی که عصرمان را فرا گرفته است بیندیشیم و هم درباره سرچشمه های روشنایی برنشتاین اندیشه آرنت را درباره مباحثی چون: بی تابعیتی و پناهجویان؛ حق برخورداری از حقوق؛ نژادپرستی و تفکیک نژادی، نقد آرنت از صهیونیسم: معنای پیش پا افتادگی شر؛ روابط پیچیده میان حقیقت، دروغ: قدرت و خشونت: سنت روح انقلابی؛ و نیاز مبرم هریک از ما برای پذیرش مسئولیت در قبال حیات سیاسی مان، در این کتاب مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد.
این کتاب کم حجم و بسیار خواندنی برای کسی که بخواهد به درک نیروهایی نایل آید که در حال شکل دادن به جهان امروز ما هستند، بسیار مفید خواهد افتاد.
ریچارد جی. برنشتاین از استادان فلسفه در مرکز ورا لیست دانشگاه نیو اسکول نیویورک است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نظرات کاربران (0)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ