فلسفه ساده و زیبا

(0)

1,380,000ریال

1,242,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
7050

علاقه مندان به این کتاب
89

می‌خواهند کتاب را بخوانند
5

کسانی که پیشنهاد می کنند
18

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب فلسفه ساده و زیبا

انتشارات مان کتاب منتشر کرد:

کتابی مصور برای آشنایی موضوعی با فلسفه
در دو دهۀ اخیر، کتاب‌های درخوری با رویکرد تلفیق متن و عکس برای آموزش فلسفه ترجمه و منتشر شده‌اند. از جمله می‌توان به دو نمونۀ موفق اشاره کرد: «سرگذشت فلسفه» نوشتۀ براین مگی (ترجمۀ حسن کامشاد، نشر نی) و «کتاب فلسفه» نوشتۀ ویل باکینگام و دیگران (ترجمۀ شهاب‌الدین عباسی، نشر نخستین). «فلسفه، ساده و زیبا» نیز کتاب مصور آموزش فلسفه است که ترجمۀ آن به‌زودی در انتشارات مــــانِ کتاب منتشر می‌شود. «فلسفه، ساده و زیبا» سه ویژگی اساسی منحصر‌به‌فرد دارد و به این ترتیب می‌توان آن را مکمل خوبی برای کتاب‌های یادشده دانست: اول، روزآمدی مطالب و پرداختن به مسائل معاصر فلسفه مثل «زنانگی» و «حقوق حیوانات»؛ دوم، اتخاذ رویکرد موضوعی به فلسفه (در مقابل رویکرد تاریخی)؛ و سوم، پرداختن به فلسفۀ شرق در کنار فلسفۀ غرب. نیز طراحی‌های ساده اما کاربردی کتاب در خدمت فهم درست فلسفه قرار می‌گیرند.

فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

«فلسفه، ساده و زیبا: درآمدی تصویری بر فلسفه»

تصویری از کتاب فلسفه ساده و زیبا از انتشارات مان کتاب
تصویری از کتاب فلسفه ساده و زیبا از انتشارات مان کتاب که در آن پشت کتاب دیده می شود

کتابی روشن، ساده و گرافیکی برای آشنایی با فلسفهاین کتابِ مرجعِ روشنگر و آموزنده شما را با بزرگ‌ترین اندیشمندان و متفکران جهان، مانند ارسطو، کانت، سقراط و ... آشنا می‌کند. این کتاب برای فلسفه بازها، فلسفه خوان‌ها، فلسفه‌دوست‌ها و یا هرکسی است که علاقه‌مند به یادگیری عمیق و همیشگی فلسفه است، هدیه‌ای عالی و بی‌نظیر می‌باشد. 
فلسفه ساده و زیبا سه‌نقطه قوت برجسته دارد
• گرافیک ساده و قابل‌درک دارد که از طریق بصری به انتقال سریع اطلاعات کمک می‌کند.
• متنی واضح و معتبر دارد که 90 ایده کلی فلسفی را بیان می‌کند
• تمام شاخه‌های مختلف فلسفه را پوشش می‌دهد.
برای شروع آشنایی با فلسفه نیاز دارید کسی باشد تا شما را از پیچ‌وخم‌های دشوار آن عبور دهد و اصطلاحات دشوار آن را با زبانی ساده به شما یاد دهد. بدون این‌که این سادگی از عمق مطلب کم کند. فلسفه ساده و زیبا در نقش یک راهنمای هوشمند اما قدرتمند، از اصطلاحات دشوار دست بر می‌دارد و حقایق را به روشی واضح و بصری در اختیارتان قرار می‌دهد و به نود نظریه کلیدی فلسفی، از «من می‌اندیشم، پس هستم»  رنه دکارت و «بی‌معنایی و اضطراب» ژان پل سارتر گرفته تا «اَبَراِنسان» نیچه و «نظریه مُثُل» از افلاطون می‌پردازد.
این کتاب به بخش‌های متعددی تقسیم شده است و با اینکه نقطه شروع هر بخش متفاوت است، موضوعات هر کدام از این بخش‌ها به ترتیب زمانی تدوین و بیان شده اند و در مدخل‌های تک صفحه‌ای و بر اساس مضامین اصلی فلسفی سازماندهی شده است و نظریه‌های پیش‌گامانه فیلسوفان مشهور را تشریح و ابهام‌زدایی می‌کند. کتاب فلسفه ساده و زیبا به‌صورت کاملاً متراکم تهیه شده است که خواندن آن را هم‌زمان هم ساده و هم سخت می‌کند. میدانید که مفاهیم اساسی فلسفه گاهی از استعاره‌ها و مثال‌های دنیای واقعی استفاده می‌کنند تا بتوانند مفاهیم سخت و دشوار را در قالبی ملموس ارائه دهند. 
 خواه با فلسفه آشنا نباشید، خواه دانشجوی فلسفه باشید و خواه متفکری ژرف‌اندیش که سؤالاتی جهان‌شمول می‌پرسد، این کتاب راهنمایی ضروری برای شماست و حاوی همه چیزهایی است که برای شروع درک اصولی فلسفه نیاز دارید.
 

⁠متن پشت جلد کتاب فلسفه ساده و زیبا

فلسفه، ساده و زیبا کتابی است چشم‌نواز و خواندنی درباره یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای بشر. فيلسوفان می‌کوشیدند، در میان همه پیچیدگی‌های جهان، حقایقی ساده و نظمی نهان بیابند. تالس - نخستین فیلسوف غرب - غرق در زیبایی آسمان پرستاره می‌شد و ارسطو می‌گفت هر انسانی بنا بر طبیعت خود در جست‌وجوی معرفت است. سیسرون هم فلسفه را راهنمای زندگی می‌دانست. در طول تاریخ، هزاران فیلسوف و اندیشمند بر دستاوردهای فلسفی افزودند و کتاب‌های بی‌شمار به جا گذاشتند، و دیری نگذشت که فلسفه خود به دنیایی پیچیده و هزارتو مبدل شد. فلسفه، ساده و زیبا می کوشد، در میان این پیچیدگی‌ها و فراز و نشیب‌های نفس‌گیر، تصویری ساده و دیدنی از سیر اندیشه‌ها و مفاهیم فلسفی به نمایش بگذارد. کتاب حاصل کار گروهی از فیلسوفان و هنرمندان نوآور است، کاری تازه از انتشارات هنری پرآوازه دورلینگ کیندرزلی.

آشنایی با پدیدآورندگان کتاب فلسفه ساده و زیبا

⁠مشاور

مارکوس ویکس موسیقی و فلسفه را در دانشگاه آموخته و، در مقام آموزگار، مرمتکار پیانو و آهنگساز، فعالیت کرده و بعدها به نویسندگی روی آورده است. او کتاب‌های بسیاری دربارۀ فلسفه، روانشناسی و هنرها نوشته یا در نگارش آن‌ها سهیم بوده است.

⁠نویسندگان

 • داگلاس بِرنهام استاد بازنشستۀ فلسفه در دانشگاه اِستَفوردشِر است. او آثار فراوانی دربارۀ کانت، نیچه و زیباییشناسی نوشته است. 

 

 • دَنیِل بِرن ویراستار و نویسنده است و در دانشگاه بروکس آکسفورد فلسفه خوانده است. او علاقۀ خاصی به فلسفۀ اجتماعی و سیاسی دارد. 

 

 • رابرت فِلِچِر دانش‌آموختۀ دانشگاههای ریدینگ، ناتینگَم و آکسفورد است. او مربی و استاد بازنشستۀ دانشگاه است، اما همچنان در گروه آموزش مدام دانشگاه آکسفورد در مقام استاد مشاور فعالیت میکند.

 

 • اندرو شودِک نویسنده و ویراستار است و فلسفه را در دانشگاه کمبر یج خوانده است. در فلسفۀ ویتگنشتاین و فلسفۀ ذهن تخصص دارد.

 

 • ماریان تالبو مدیر پژوهشهای فلسفی در گروه آموزش مدام دانشگاه آکسفورد است. او از سال 1987 در دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد خدمت کرده است.

 

 • دیوید وِب استاد فلسفه در دانشگاه اِستَفوردشِر است. علایق او شامل علم، معرفت‌شناسی تاریخی، سیاست، و آثار باشلار، فوکو و سِر می‌شود.

 

 

  دو تا از صفحات کتاب رنگی فلسفه ساده و زیبا که به صورت اتفاقی به نمایش درآمده اند
  دو تا از صفحات کتاب رنگی فلسفه ساده و زیبا که به صورت اتفاقی به نمایش درآمده اند

  برای مشاهدۀ فهرست کتاب و صفحات داخل کتاب، فایل پی‌دی‌اف نمونۀ کتاب را مشاهده کنید.

  نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

  نظرات کاربران (6)

  نظر شما در مورد این کتاب

  امتیاز شما به این کالا:

  نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • عبدالرضا یوسفی میانجی
   • پاسخ به نظر

   کتابی بسیار خوب برای نوجوانان...

   • تصویر کاربر

    • محمد رضا جاوید
    • پاسخ به نظر

    بهترین کتاب فلسفی، البته نوشته بودند برای نوجوانان که غلط است این کتاب برای همه است، مگر هر چه تصویر داشت ویژه نوجوانان است

  • تصویر کاربر

   • مجتبی مهدوی
   • پاسخ به نظر

   سلام کتاب روان و قدم به قدم شما را در دنیار فلسفه پیش می برد. آشنایی با هر کدام از صفحات این کتاب نگاه جدیدی است به اندیشیدن ادوار و انسانها

  • 1
  • 2

  بریده ای از کتاب (0)

  بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران

  قرعه کشی بزرگ